Приєднання споживача до електромережі

Закон України “Про електроенергетику” передбачає окремі порядки приєднання до електричних мереж в залежності від типу електроустановок замовників, їх потужності та відстані, на якій вони розташовані від електричних мереж енергокомпаній.

Відповідно до положень ч.1. ст.1 Закону України “Про електроенергетику” приєднання електроустановки – це надання електропередавальною організацією послуги замовнику із створення технічної можливості для передачі (прийняття) в місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.

Отже, на законодавчому рівні визначено, що послуга з приєднання надається виключно електропередавальною організацією.

Норми вказаного Закону  передбачають два варіанти приєднання до електричних мереж:

  • стандартне приєднання;
  • приєднання, яке не є стандартним.

Стандартне приєднання – це приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності: перший ступінь – до 16 кВт включно; другий ступінь – від 16 кВт до 50 кВт включно; третій ступінь – від 50 кВт до 160 кВт включно.

Крім того, установлено, що стандартне приєднання до електричних мереж за ступенями потужності вводиться в дію:

  • перший ступінь – з 1 січня 2013 року;
  • другий ступінь – з 1 січня 2015 року;
  • третій ступінь – з 1 січня 2017 року.

Приєднання, яке не є стандартним – це приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації, яке не підпадає під критерії стандартного.

Електроустановки тимчасових (сезонних) або віддалених географічно об’єктів (пересувні розважальні заклади, бурові, базові станції мобільного зв’язку тощо), а також будівельні майданчики належать до приєднання, яке не є стандартним. Приєднання таких об’єктів здійснюється без справляння плати за приєднання.

Вартість приєднання електроустановки залежить від типу приєднання.

Відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж, регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ України від 17.01.2013р. за № 32 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08.02.2013р. за № 236/22768.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам »
2 248 переглядів
1 комментарий
  1. Доброго дня. Таке питання, ми молода сiм”я, хочемо провести до земельноi дiлянки свiтло. Крiм того,що маэмо платити в РЕС ще й потрiбно в кооператив. Чи правильно це? чи так воно маэ бути?

Comments are closed.