Колективна скарга мешканців по низькій напрузі електроенергії

Начальникові ЛМЕМ, ПАТ «Львівобленерго»

м.Львів, вул.Проф.Буйка, 16

Керівникові ДП «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»

79005, м.Львів, вул. Князя Романа, 38, к.202

Керівникові Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області

79000, м.Львів, пр.В.Чорновола, 59,

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ МЕШКАНЦІВ

смт.Рудно

(контактна особа ____________________________, тел.______________________,

адреса для листування ____________________________________________________).

 

Впродовж останніх років в смт.Рудно дуже проблемним є питання постачання електроенергії мешканцям селища.

Напруга в мережі є низькою, електроенергія відключається і включається без попередження, при цьому при вмиканні напруга є значно вищою ніж допустима.

При низькій напрузі в мережі та різких перепадах напруги, електроприлади працюють не коректно, або не працюють зовсім. Недостатня напруга призводить до перегріву приладів, зменшення терміну служби, поломки, та може стати причиною пожежі. Поряд з тим, неякісна електро­енергія призводить не тільки до пошкодження електричних мереж та обладнання споживача, але й може нанести шкоду здоров’ю людини.

Вимоги до якості електроенергії в елек­тромережах загального призначення визначає ГОСТ 13109-97, який вказує припустимі відхилення напруги та інших показників. ГОСТ встановлює два види норм якості електроенергії – нормально припустимі та гранично припустимі. Нормально припустимі та гранично припустимі значення відхилення напруги на виводах приймальників електроенергії рівняються відповідно +/-5 и +/-10% від номінальної напруги електромережі.

Реальні показники напруги значно відрізняються від допустимих, часто буваючи в межах 170-180 В. Тим самим ПАТ «Львівобленерго» систематично порушує наші споживацькі права.

Згідно з п.45 Правил користування електричною енергією для населення – «Компанія – постачальник електроенергії несе відповідальність за шкоду, заподіяну споживачу або його майну, в розмірі й порядку, визначеному законодавством». У пункті 41 цього документа прописано: «Споживач має право на отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами України».

Відповідно до п. 45 Правил та абзацу 7 ст. 24 Закону України «Про елек­троенергетику», у разі відпуску електричної енергії, параметри якості якої знаходяться поза межами показників, зазначених у догово­рі на користування елек­тричною енергією, енергопостачальник несе відповідальність у розмірі 25% вартості такої електро­енергії.

Таким чином, ми споживачі послуг ПАТ «Львівобленерго», маємо право підстави для стягнення з вказаної установи штрафних санкцій та компенсацій, однак, розуміємо, що штраф не виправить наявну критичну ситуацію, тому сподіваємося на позасудове врегулювання конфлікту.

Просимо вжити всіх залежних від вас дій, щоб привести роботу ПАТ «Львівобленерго» по постачанню електроенергії в смт.Рудно до встановлених державою стандартів.

Сподіваємося на сприяння у швидкому та позитивному вирішенні викладеного питання.

 

З повагою, мешканці селища:

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
8 838 переглядів