Окрема думка депутата по наданні земельних ділянок

РУДНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

79493, смт.Рудно, вул.Короленка, 1

депутат ЦІЛІНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР БОРИСОВИЧ

_____________________________________________________

 

 

Окрема думка з приводу питання

надання земельних ділянок

мешканцям смт.Рудно

 

З точки зору раціонального використання земельних ресурсів селищної ради є потреба в плановому їх відчуженні з досягненням максимально корисного позитивного результату для мешканців селища.

Не зважаючи на те, що кожен громадянин має право на отримання земельної ділянки, в силу того, що землі є обмежена кількість через що селищна рада не має змоги надати земельні наділи всім бажаючим, є потреба в визначенні соціальних груп, яким земельні ділянки надаються першочергово.

Ця практика вже багато років реалізується селищною радою. Однак, лише деякі особи, які мають потребу в покращення свого матеріального становища  чи соціального добробуту з категорій багатодітні, неповносправні, малозабезпечені отримують по земельній ділянці з призначенням «під будівництво», вартість яких в середньому становить 25 тисяч доларів США (відповідно до даних земельних аукціонів які проводилися селищною радою в попередніх роках та інформації з газети «Ваш магазин»), що в гривневому еквіваленті становить  більше ніж 650 000,00 гривень.

Отож, бачимо наочно, що лише деяким нашим співмешканцям вдається «виграти в лотерею», та отримати більше ніж пів мільйона гривень. Інші ж потребуючі позбавлені такої можливості, як і звичайні мешканці Рудно позбавлені того, щоб фінансовий ресурс селища скеровувався на ремонт доріг, освітлення, водопостачання, водовідведення, компенсацію витрат на вивіз сміття чи водопостачання, які є вищими ніж у м.Львові.

В той час, коли одні отримують приємне поповнення свого бюджету, інші, ті хто мають потребу в терміновому лікуванні, пенсіонери, яким не вистачає на оплату вивозу того самого сміття, чи ремонту протікаю чого в будинку даху, ті в кого вулиці в дощову погоду перетворюються в болото і не освітлені в темну пору доби, парафіяни які хочуть збудувати храм чи облагородити прилеглу до храму територію, змушені самостійно вирішувати свої проблеми.

Через це, селищній раді варто земельні ділянки які надаються соціально мало захищеним категоріям наших співмешканців використовувати з більшою користю. При умовній вартості 1 земельного наділу в 650 тисяч гривень, варто краще дати 6 сім’ям по 100 тисяч гривень, тим самим допомогти більшій кількості односельчан. При роздачі в рік 10 ділянок 10 особам, чи могли б покращити становище не 10, а 65 осіб, а може і ще більшої кількості. І це було б правильно.

Зверніть увагу, що все, що написане нижче, не стосується приватизації землі під будинками чи в межах будинковолодінь мешканців, а стосується лише надання нових земельних ділянок.

Замість поіменного надання земельних ділянок окремим потребуючим співмешканцям, пропоную створити в селищній раді фонд соціальної допомоги, з наступним порядком роботи:

  • Щороку селищна рада продає з аукціону певну кількість, наприклад 5 земельних ділянок, що з урахуванням вищенаведеної калькуляції буде становити більше ніж 3 (три) мільйони гривень.
  • Цей фонд може складатися з окремих частин, приблизно по 1 мільйону гривень кожна: кошти на лікування/побутові проблеми, – щорічні одноразові допомоги багатодітним, ветеранам, – кошти на релігійно-культурну сферу ( в т.ч. допомога парафіям на будівництво храмів, благоустрій прилеглих територій)
  • Особи, які мають потребу в коштах на лікування, покращення умов проживання, компенсації інших витрат, коштів на вирішення побутових проблем, – витратах на релігійно- культурну сферу звертаються з відповідною заявою та наданням відповідних документів в селищну раду, та отримують відповідну допомогу.
  • Іншим наведеним особам, виплачують щорічні фіксовані іменні виплати.
  • Через це з 1 мільйона гривень на релігійно-культурний напрямок, ми могли б надавати цільову допомогу 3 (трьом) Рудненським церквам по 300 тисяч гривень в рік і ще 100 тисяч на інші корисні соціальні потреби мешканців.
  • З 1 мільйона на одноразову допомогу, 50 багатодітних сімей, 50 ветеранів АТО, 50 інших осіб відповідної категорії могли б отримувати по майже 7 тисяч гривень.
  • З 1 мільйона гривень на вирішення проблем побуту та лікування чи могли б допомогти теж не лише 2 особам (по 650 тисяч гривень як зараз), а значно більшій кількості, вирішуючи їх проблеми якраз в міру необхідності і рівномірно для всіх.

Тому варто припинити надання земельних ділянок окремим особам, детальніше вивчити мою пропозицію, та почати працювати в напрямку раціональнішого використання земельного ресурсу з отриманням від цього максимально високого результату.

 

Депутат Рудненської селищної ради                                                                                   В.Б.Цілінський

____.11.2016 р.

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 657 переглядів