Порядок призначення житлових субсидій в 2015 році


З 1 травня 2015 року отримати субсидію стало зовсім просто. Скасовано майже всі обмеження щодо майнового статусу отримувача, крім здійснення одноразової покупки на 50 тисяч гривень. При цьому, забороняється вимагати від заявників інші документи. 

Хто має право на отримання допомоги

Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, які платять за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового відсотка платежу (розраховується індивідуально для кожної сім’ї).

З 1 травня 2015 року оформити субсидію можна на підставі лише двох спрощених документів – заяви та декларації про доходи. Кожне домогосподарство одночасно з рахунками у квітні та жовтні 2015 року отримає бланки заяви і декларації, надруковані постачальниками послуг ЖКГ.

При цьому подати документи на оформлення потрібно лише один раз – надалі субсидія автоматично подовжуватиметься до зміни фінансового стану сім’ї. Відправити їх до Управління праці і соціального захисту населення можна і поштою. Перевіряти дані будуть Пенсійний фонд та Державна фіскальна служба.

Обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

 • середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу (в 2014 році – 1176 грн)
 • результат ділиться на базовий коефіцієнт 2
 • після чого отримана цифра множиться на базовий коефіцієнт 15 %.

Коефіцієнти 2 і 15 відповідають наступному алгоритму: коли при середньомісячному доході у розмірі двох прожиткових мінімумів на особу сім’я платить за житлово-комунальні послуги 15 % свого доходу.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Розрахунок розміру субсидії

Від розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів потрібно відняти розмір обов’язкового платежу, а також розмір пільги за наявності.

Знаючи дохід своєї сім’ї, ви можете самостійно розрахувати розмір обов’язкового  платежу і орієнтовний розмір субсидії.

Приклад: Припустимо, що ваша сім’я складається з трьох осіб. А за попередні 6 місяців ви заробили в цілому 18 000 грн. В цьому випадку середньомісячний дохід сім’ї дорівнює 3000 грн (18 000 грн / 6 міс.), а дохід на одну людину – 1000 грн в місяць (3000 грн / 3 людини). Підставляємо 1000 грн у формулу: 1000 грн / 1176 грн / 2 * 15 % = 6,38 %. Таким чином, при середньомісячному сукупному сімейному доході 3000 грн на місяць ваш обов’язковий платіж становить 191,33 грн (3000 * 6,38 %). 

Все що перевищує цю суму (в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами), буде розміром субсидії. 

Коли не призначається субсидія

Здійснення одноразової покупки на 50 тисяч гривень протягом року до дня звернення за субсидією.

На які послуги поширюється субсидія

Згідно з програмою житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачено надання субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Які нормативи використовуються при розрахунку субсидії

З 1 жовтня 2014 року субсидія призначається з врахуванням єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг.

Якщо споживач використовує менше, ніж встановлено соціальним нормативом, гроші не повертатимуться до органу соцзахисту, а залишаться на його рахунку. З їх допомогою родина зможе заплатити за комунальні послуги в майбутньому.

За надлишки площі і використаних комунальних послуг необхідно сплачувати повну вартість послуг.

Послуга Норма до 01.10.14 Норма з 01.10.14
НОРМА ЖИТЛА:
пільги 21 м2 на особу + 10,5 м2 на сім’ю не змінюється
субсидії 13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на сім’ю
СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:
на опалення 11 м3 на 1 м2 площі в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
на газову плиту (приготування їжі) 9,8 м3  на особу 6 м3 на особу
на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача
(приготування їжі і підігрів води)
18,3 м3 на особу 9 м3 на особу
на газову плиту і водонагрівач 23,6 м3 на особу 18 м3 на особу
ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ:
постачання холодної води встановлюються органами місцевого самоврядування
м. Києві – 5,5 м3 на особу )
2,4 м3 на особу (за наявності централіз. постачання гарячої води),
4,0 м3 на особу (за відсутності централіз. постачання гарячої води)
постачання гарячої води встановлюються органами місцевого самоврядування
м. Києві – 3,5 м3 на особу )
1,6 м3 на особу
водовідведення встановлюються органами місцевого самоврядування
м. Києві – 9,0 м3 на особу )
4,0 м3 на особу
СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ:
на опалення 28 кВт.год 1 м2 площі в опалювальний період 65 кВт.год на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами 100 кВт.год на сім’ю з однієї – двох осіб
+ 25 кВт.год на іншого члена сім’ї
130 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
150 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами 75 кВт.год на сім’ю з однієї -двох осіб
+ 15 кВт.год на іншого члена сім’ї
90 кВт. год на сім’ю з однієї  особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
120 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)

 Куди звертатись для призначення допомоги

Особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні і на яку відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

З 1 травня 2015 року субсидією можуть скористатися і орендарі житла.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

При цьому подаються наступні документи:

 • заява у спрощеному вигляді;
 • декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, які фактично там проживають.
 • У разі не проживання зареєстрованої особи необхідно надати документ, що підтверджує її місце знаходження (довге відрядження, перебування в армії, місцях позбавлення волі тощо);
 • Договір оренди, якщо ви – не власник особового рахунку, а орендар помешкання.

Дані щодо контактних номерів телефонів органів соціального захисту населення можна дізнатися за телефоном урядової «гарячої лінії» (безкоштовно і цілодобово) 0 800 507 309.

На який термін надається субсидія

З 1 травня 2015 року житлова субсидія призначається на 12 місяців. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.

Житлова субсидія надається на безповоротній основі. Її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну. Але якщо перевіряючі органи знайдуть неправдиві дані, то громадянин мусить компенсувати субсидію у подвійному розмірі.

Для одержання житлової субсидії сім’я має сплачувати свою частину платежу за послуги, у іншому випадку – надання субсидії припиняється.

Якщо на момент підвищенні тарифів або зміни розміру обов’язкового платежу родина вже користується житловою субсидією, звертатися до органів соціального захисту не потрібно. Субсидія буде перерахована автоматично.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
485,312 переглядів
174 комментариев
 1. Дуже корисна інформація! Скажіть будь ласка, чи відноситься до сукупного доходу громадян для нарахування субсидії сума відсотків від депозиту?

  • Доброго вечора, скажіть чи може подавати документи на супсидію мій батько, якщо будинок оформлений на нього і квитанції приходять на його ім’я, але сам він приписаний в іншому населеному пункті???

 2. Якщо один з членів сімї маэ 50% на оплату компослуг( як вдова чорнобильця), субсидію оформиться чи ні?

 3. У мене є будинок утримала його в спадок, там ніхто не прописаний і наданий час я у декретній відпусці і отримую дохіт тільки 860 грн. -це одноразова допомога при народжені дитини. Як мені зробити субсидію на газ?

 4. Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, чи потрібно надавати, для призначеня субсидіі, Довідку про доходи,члена родини, який зареэстрований але не проживаэ по місцю реэстраціі. (Працюэ в іншому місті та винаймаэ там житло.)

  • Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, чи потрібно надавати, для призначеня субсидіі, Довідку про доходи,члена родини, який зареестрований але не проживає по місцю реестраціі. (винаймає житло в іншому місті.)

 5. Я власник успадкованої 3-х кімн.квартири в якій я не прописана, а прописаний і проживає
  мій син (Інвалід 3гр.Кат.А Чорноб) разом із дружиною.
  Як в такому випадку оформити Супсидію моєму синові?

 6. Скажіть будь-ласка, якщо я плачу в приватному будинку за газ, водопостачання, електрику, забір твердих відходів, й не перевищую соціальних нормативів, чи буде мій обовязковий платіж – 199, 75 грн. платежем за всі комунальні послуги?
  Чи необхідно й якщо так то де необхідно реєструвати договір оренди житла?

   • Скажіть будь ласка,чи мають право вимагати від мене довідку про стипендію саме з місця навчання,коли на даний момент я працюю і не маю можливості поїхати за 300 км в університет. Хоча надала довідку з податкової з сумами стипендії за 2014 рік,але її не захотіли приймати

 7. Скажіть будь ласка чи можна отримати субсидію якщо ми не є власниками будинку, а тільки проживаємо в ньому,поки готуються документи купівлі-продажу на нас.Особовий рахунок відкритий на попереднього власника.Діло в тім ,що в нашій сім’ї працює один із членів , і то лише на пів ставки, в нас 2 дітей і доходи мінімальні.

 8. Підкажіть, якщо розірваний договір купівлі-продажу квартири, чи в даному випадку можна оформляти судсидію.Дякую

  • Так, оскільки договір втратив чинність, але додатково проконсультуйтесь в Управлінні соц.захисту.

 9. ЯК МАЭ НАРАХОВУВАТИСЯ СУБСИДІЯ КОЛИ Э ЕЛЕКТРИЧНЕ ТА ГАЗОВЕ ОПАЛЕННЯ? ПО ЯКИХ НОРМАХ????? ЗАРАННЯ ВДЯЧНИЙ.

 10. Скажіть ,будь-ласка, якщо у мене квартира 47,9м2. прописано; я-з зарплатою 3000, син-студент 550, дочка- в декреті 130грн , внук не прописаний, чи можу я претендувати на субсидію ?

 11. Підкажіть, будь ласка, мені вже в цьому місяці треба поновляти субсидію. Мені сказали, що ще в квітні процедура оформлення та, що була раніше, потрібно збирати довідки. Зазвичай я подавала довідку про доходи з роботи і замовляла довідку про неотримання аліментів, решту доходів вони бачили в себе в базі, зокрема пенсію по інвалідності і тимчасову допомогу на дитину. Тож в мене 2 запитання: 1) Які доходи потрібно вказувати в довідці про зарплату, чисті чи загальні і за який період? 2) На який термін буде оформлена субсидія, вже на рік чи 6 міс.? В управлінні праці мені докладну відповідь не дали, просто сказали збирати всі документи що й завжди. Чекаю на відповідь. Дякую.

 12. Доброго дня. У мене сім’я: дружина і троє дітей. Двоє із них студенти і проживають в інших містах, один у гуртожитку, де і прописаний, другому знімаємо квартиру, а прописаний у нас. Як ділити сукупний доход сім’ї? Адже фактично прописано 4 чоловіки, а на утриманні знаходиться 5. Дякую.

 13. Скажіть будь-ласка. Власником квартири є мій батько який там не є зареєстрованим ( .Прописана я і мій син 5.5 років. Особові рахунки на моє ім”я. Я безробітня на обліку не стою ( в червні минулого року була остатня виплата по безробіттю). Мій чоловік отримує ЗП 3000 грн. Чи претендуємо ми на субсидію.

 14. якщо прийде комісія на огляд житлово-побутових умов в квартиру а там хороший евро ремонт, меблі та побутова техніка , проживає моя мама пенсіонерка сама – чи буде підстава відмовити ій у субсидії?

  • У Порядку призначення субсидій відсутні вимоги до стану житла – тому наявність ремонту та техніки не є перешкодою для отримання субсидій.

 15. Скажіть будьласка якщо я вписана в домову книгу и в газову книжку..але не проживаю з батьками уже 5 років мене вписувати в декларацію???Мої доходи додавати?

  • Ні, але потрібно отримати довідку про те, що фактично проживають лише Ваші батьки, і бажано виписати Вас з “газової книжки”.

 16. скажіть, будь ласка, чи зможемо ми оформити субсидію з липня місяця,чи в будь-якому іншому місяці, оскільки власник будинку помер (мій чоловік), а в право власності ще не вступили (ще не має 6 місяців з дати смерті), а особисті рахунки відмовились переоформлювати до визначення спадкоємця

  • Можете подавати документи зараз, якщо Ви зареєстровані та сплачуєте за комунальні послуги, однак рішення може бути негативним. За більш детальною консультацією звертайтесь в розділ “Консультація юриста”.

 17. зАЧЕМ ВЫ ДАЕТЕ НЕ ПРАВИЛЬНУЮ ИНФОРМАЦИЮ,ОБРЕКАЯ СРАЗУ ЛЮДЕЙ НА ШТРАФ !!!!!!!!!. Доходы о зарплате указываются не то ,что на руки!!!!! а только за вычетом ПДФО!!!!есв и 1,5%военный сбор остаются в доходах ,а не вычитаюся с начисленной суммы зарплаты.

 18. Доброго дня.Я зараз в декретній відпустці,вибрала довідку с соцзабезі про доходи.Мені вписали там і суму 10320,яку взяла одноразово.Чи правильно це?

  • Правильно, оскільки це Ваш дохід. Проте не всі доходи включаються до сукупного доходу, який береться до уваги при призначенні субсидій. За більш детальною консультацією звертайтесь в розділ “Консультація юриста”.

 19. Доброго дня.Я зараз в декретній відпустці,вибрала довідку в соцзабезі про доходи.Мені вписали там і суму 10320,яку взяла одноразово.Чи правильно це?

 20. Чи включаеться в дохід отримана матеріальна допомога, в т.ч. на поховання члена сімії, на соц-побут. питання, які не оподатковувалась на підприємтсві?

  • До сукупного доходу не включається допомога на поховання та одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.

 21. Здравствуйте! В квартире прописаны четыре человека, из них два пенсионера, третий работает официально, четвёртый безработный, на учете в центре занятости не состоит возможно ли получить субсидию? Спасибо!

 22. Доброго дня,скажіть ,будь ласка, мама померла і оформила на себе квартиру але особовий рахунок житлово-комунальних послуг оформлений на померлу матір.Чи необхідно для отримання субсидії особовтй рахунок переоформлювати на себе?

 23. Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи маю право на надання супсидії, якщо зі мною в квартирі прописані дорослі діти, які зі мною не проживають? Дякую

 24. Добрий день.
  Скажіть будь ласка чи можу я отримати субсидію, оскільки в квартирі зареєстрована я і дитина, отримую допомогу при народженні 850 грн. Чоловік не прописаний ПП. Середньомісячний дохід орієнтовно 4000 грн.
  Однак площа в нас 93 кв. м
  Дякую

  • Субсидії можуть бути надані в межах соціальної норми житла (описано в статті). За решту площі будете оплачувати повністю.

 25. Чи потрібно вносити у деклакрацію доходи, отримані за кордоном ? Для прикладу заробітня плата чи відсотки за депозитом ?

 26. В декларації вказувати доходи за весь минулий рік, чи за попередні 6 місяців? Якщо подаєш декларацію станом на 1 травня то за який саме період вказувати доходи? А в заяві вказувати один номер рахунку, той що в квитанції, однаковий для всіх послуг? Чи номер рахунку по кожній послузі окремо?

 27. В декларації вказувати доходи за весь минулий рік, чи за попередні 6 місяців? Якщо подаєш декларацію станом на 1 травня то за який саме період вказувати доходи?

  • З 1 травня стандартно вказуються доходи за попередній календарний рік, а за бажанням – за останні 6 місяців (потрібно підтвердити довідками).

 28. Имею ли я право на субсидию:
  1. если долги по квартплате за предыдущий период?
  2. если нет счетчиков газа, воды?
  Спасибо!

  • В квартирі прописані я з двома дітьми і матір яка давно фактично з нами не проживає, але є власником і на неї відкриті рахунки. Як бути в такому випадку, чи вказувати її доходи?.І чи вказувати доходи чоловіка який проживає фактично? В квартирі встановлені лічильники на газ, воду і світло

 29. Доброго дня, чи маю право на надання супсидії, якщо зі мною в квартирі прописані дорослі діти, які зі мною не проживають? Чи потрібні якісь документи щоб це довести

  • Щоб не враховувати дітей, які не проживають, потрібно довести факт їхньої відсутності (що проживаєте фактично лише Ви).

   • як довести що діти не проживають за місцем приписки.
    В моєму випадку я проживаю в власному будинку в селі а прописаний у батьків в місті. Голова селищної Ради відмовився видавати довідку про фактичне місце проживання на основі Акту про місце проживання від депутата селищної Ради та двох свідків. Що робити коли місце прописки не влаштовує.?

 30. Я проживаю в приватному будинку фактично один, колишня дружина з двома малолітніми дітьми проживають в іншому місці, хоча зареєстровані по моїй адресі. я пенсіонер, аліменти сплачую справно, скажіть які довідки потрібні на отримання супсидії

 31. Якщо мій чоловік не зареєстрований, але проживає в квартирі, (яка знаходиться у приватній власності в рівних нам частках) чи потрібно його вносити до декларації?

  Якщо ні, то чи не важливо, що рахунок за електроенергію відкрито на мене, а за газ на нього?

  У відомостях про доходи зазначати місячну, 6 місячну, чи річну суму доходу?

   • Доброго дня. З 1 грудня 2015 р по 30 листопада 2016 р призначена субсидія. В цей період (грудні-лютому) членом сім”ї здійснюється одноразова покупка автомобіля понад 50000 грн, при чому договір укладено в грудні, а реєстрація автомобіля на покупця і оплата коштів в лютому(в зв”язку з відсутністю техпаспортів). Як діяти далі? Чи зберігається субсидія в даному періоді? Чи потрібно відмовлятися від субсидії взагалі, якщо так, то з якого періоду: з моменту укладення договору чи з моменту реєстрації автомобіля? Чи можливо, потрібно попередити відповідні органи перед автоматичним перерахунком субсидії на наступний період?

 32. Якщо я знаходжуся у декретній відпустці 7 місяців, а доходи треба давати за минулий рік, які доходи показувати? толку із тих минулих доходів, якщо зараз я живу з дитиною на 860грн. і буду так жити ще 2,5 роки

 33. я знаходжуся у декреті 7 місяців, а доходи треба давати за минулий рік, які доходи показувати? толку із тих минулих доходів, якщо зараз я живу з дитиною на 860грн. і буду так жити ще 2,5 роки

  • Субсидія може бути призначена на основі середнього доходу за останні 6 місяців, але потрібно подати довідку про доходи за останні 6 місяців.

 34. Підкажіть, якщо в травні чоловік влаштувався на роботу (до того отримував допомогу по безробіттю) і, відповідно, доходи змінилися, на що це вплине, якщо в декларації потрібно зазначати лише доходи за 2014? Чи потрібно взагалі повідомляти про цей факт? Дякую

 35. Підкажіть, якщо мені, 21-однорічній студентці денного відділення батьки подарували окрему квартиру, чи можу я претендувати на призначення субсидії? Мій дохід- стипендія

 36. Підкажіть будь-ласка які доходи вказувати для субсидії. Чоловік на роботі замовив довідку, йому зробили і до чистих доходів віднесли нараховані за мінусом податку з фіз осіб і ЄСВ, але це не всі податки, які нараховуються на з/п. Тому я не можу зрозуміти

 37. пенсионер.инвалид 1 группы по зрению -имеет дом в котором есть подвал. мансарда (неотаплеваемая) .а жилая площадь 74 м2 Что ей нужно для получения субсидии? Можно ли переслать заявление почтой?

  • Потрібно подати до Управління праці та соціального захисту населення документи на призначення субсидії. Можна документи відправити поштою.

 38. Скажіть, будь-ласка, Ви зазначили, що !!!!! даний порядок призначення субсидій діє з 01 січня 2015 р. по 30 квітня 2015 р. З травня який порядок та умови? Дякую.

  • З 1 травня внесено декілька суттєвих змін до Порядку призначення субсидій. За більш детальною інформацією раджу звернутись до Управління праці та соціального захисту населення або в розділ “Консультація юриста”.

 39. як довести що діти не проживають за місцем приписки.
  В моєму випадку я проживаю в власному будинку в селі а прописаний у батьків в місті. Голова селищної Ради відмовився видавати довідку про фактичне місце проживання на основі Акту про місце проживання від депутата селищної Ради та двох свідків. Сказав що це кримінал в якому він не хоче брати участь, мабуть хоче взятку. Що робити коли зміна місця прописки не влаштовує.?

 40. Я , мала субсидії з 12.2014-05.2015 .
  А так , як зара оформляють на рік субсидії , чи на наступні пів року потрібно мені оновлювати документи ?
  Дякую .

 41. Якщо людина подала заяву на розгляд комісії, яка діє з травня (з питання прописаних, але не проживаючих осіб), і комісія у міській раді дозвіл надала, чи може субсидія призначатися з травня? А якщо у минулому році людина надавала довідку про проживання людини в іншому місті, і довідки було достатньо, то автоматичного продовження у цьому році їй не буде, доки вона не звернеться на комісію? І знову треба стояти в черзі та подавати нову декларацію та заяву?

  • Вибачте, виправлений варіант: Якщо людина подала заяву на розгляд комісії, яка діє з травня (з питання прописаних, але не проживаючих осіб), і комісія у міській раді дозвіл надала, чи може субсидія призначатися з КВІТНЯ? А якщо у минулому році людина надавала довідку про проживання людини в іншому місті, і довідки було достатньо, то автоматичного продовження у цьому році їй не буде, доки вона не звернеться на комісію? І знову треба стояти в черзі та подавати нову декларацію та заяву?

 42. При оформленні субсидії на комунальні послуги заповнюється декларація про доходи родини. Зокрема вказуються проценти з депозитів. Цей рядок у деларації – прямий дороговказ для кримінальників. Чому?
  Припустимо, живе така собі пересічна людина. Працююча чи вже пенсіонер. Досить незаможно живе. Але усе життя передбачливо щомісяця відкладає якусь копійчину на депозіт у банк. Збирає кошти на квартиру. Чи на освіту дітей та онуків. Далі. Про ці гроші ще вчора знали тільки кілька осіб у банку. Осіб, ретельно перевірених і щодня контрольованих. А сьогодня наш пенсіонер задекларував свої відсотки з депозиту. По яких легко вираховується сума власне депозиту. Там же вказана і адреса проживання. І нині до цієї інформації отримує доступ велика кількість людей з системи соцзахисту. Різних людей, з любих куточків країни. Відповідно, завтра до нашого пересічного пенсіонера можуть завітати певні особи. І за допомогою розпеченої праски запропонують поділитися накопиченими за все життя коштами. Що ж робити?

 43. Доброго дня! Будь-ласка, якщо можете, дайте відповідь на мої запитання:

  – яким чином людина може підтвердити, що один із членів сім`ї фактично не проживає за місцем реєстрації?
  -які відомості вносяться при отриманні відсотків (дивідендів) від банківських вкладів?
  -яким чином управління соціального захисту може перевірити отримання дивідендів від банківського вкладу?

 44. В минулому році ( 2014) з нами була зареєстрована бабця. Зараз вона зареєстрована по іншій адресі. А так як довідку треба подавати за минулий рік, чи потрібно в довідкі про доходи вказувати її пенсію?

 45. Якщо мені з пенсії знімають 300 гривень щомісяця, оскільки я працюючий пенсіонер, то яку суму пенсії вказувати для нарахування субсидії і чи я сама маю це рахувати, чи брати довідку в пенсійному фонді? Якщо я вийду на пенсію, то потрібно вказувати зарплату за попередні 6 місяців? Комунальні послуги тоді перевищать розмір пенсії! і чим їх оплачувати? Минулорічною зарплатою?

 46. Шановні читачі! Не ведіться на безкоштовну консультацію юриста! Це повна афера! Замість консультації знімають кошти з мобільного телефону!

 47. В мене таке питання чи можуть забрати субсидію якщо у сім’ї проживає і прописані 4 особи найстаршому сину 22 роки він одружився і перейшов на прізвище дружини але прописка залмшилась без змін ????

 48. У мене аналогічне питання, як у Галини Миколаївни від 18 серпня 2015 р., на яке чомусь нема відповіді. Дайте будь-ласка відповідь, чи зміниться обовязковий платіж, якщо я звільнюсь з роботи та буду жити на пенсію, яка є нижчою, ніж плата за ЖКП

 49. Скажіть будь ласка, що означає: Кількість задекларованих осіб не відповідає кількості осіб на яких відкрито особисті рахунки на ЖКП?
  Дякую.

 50. Добрий день! Я Пенсіонер,маю доньку дитину -інваліда і чоловіка який на данний час не працює,бо важко знайти роботу ,особливо легальну. Моїх двоє старших дітей живуть з-закордоном офіційно . Я дітей виписую через суд вже 7 м-ців. Але суд весь час відкладається, бо суддя чи хворий,чи то в нього нарада.і. тд. В мене є всі докази ,що діти не проживають в мене. Чи маю я право подати на субсидію, адже реально ми живемо з державної допомоги.

 51. Підскажіть будь ласка, якщо в жовтні 2015 року отримали субсидію на 12 місяців, але вже надумали продавати машину, чи враховується – це як дохід? Чи можемо ми втратити субсидію, ту яку вже отримали і чи будемо мати право на субсидію в наступний період після цих 12 місяців?
  Мати та батько безробітні.

 52. Що має зазначатись в рядку “Загальна сума доходу…”, потрібно відрахувати всі податки (ЄСВ, військовий і подоходний) ?

 53. Добрий день! Мені призначено субсидію на оплату за газ 2300 грн на місяць, в жовтні ми витратили газу на 500 грн. Рахунок по оплаті прийшов 0 чим мені це загрожує, куди ця переплата йде і чи не буду я змушена потім ці гроші компенсовувати? Дякую!

 54. Доброго дня. Дякую за корисну і повну інформацію. Але прошу підказати, що потрібно подати у відділ субсидії при переході із загального (комунального) опалення на індивідуальне (газове) опалення квартири. Дякую.

 55. в будинку прописані 4 чол 2 із них не проживають(одна з двох студентка, стипендія рахується як дохід?) як їх подавати кажуть потрібна довідка, що не проживають? завчасно дякую

 56. в будинку приписанi я бабця i дочка, а чоловiк не приписаний, то менi потрiбно його вписувати в субсидiю? бо його батьки також виробляли i його вписали в своiй субсидii !!!!

 57. Доброго дня. Чи можна оформити субсидію, якщо склалась така ситуація: людина, на яку оформлений будинок і всі рахунки – не приписана в ньому і проживає в іншій області, а в будинку фактично проживає людина, яка теж там не прописана. Заздалегіть вдячна за відповідь

 58. Доброго дня.Cтаном на сьогодні 08.12 2015 мені відмовили в супсидіі тому,що продав квартиру в смт,
  квартира продана в квітні 2014, який є вихід ,
  Дякую.

 59. Отказали в субсидии с такой формулировкой:

  ” Вартість послуг у межах норм споживання з урахуванням пільг не перевищує визначенного обов’язкового платежу сім’ї”.

  Что это значит?

 60. Доброго дня, нещодавно отримала супсидію , квартира 106 кв. м. Проживаю одна субсидію дали на 48,8 кв.м. чому так?

 61. доброго дня, придбали квартиру, вона є приватизована, але в ній ніхто не прописаний. Чи можна оформити субсидію в такому випадку

 62. У нас така ситуація. Ми в кредит у березні 2015р. взяли квартиру (іпотека). Вся зарплатня чоловіка йде на погашення кредиту. У нас квартира вся на електриці, газ відсутній. Комунальні платежі вже зараз платити нічим (біля 3 тис. в місяць), а в мене зарплата 3 тис. Прописана малолітня дитина. Чи маємо ми змогу отримати субсидію, хоча б на зимові місяці? Дякую.

 63. Я підприємець 3 групи оподаткування спрощена система. 14.12.2015 року я одержав документ в якому сказано що субсидія 0. Коли я звернувся із запитанням чому так, мені повідомили що не варто було показувати стільки офіційно грошей …. Вних компьютер затягнув по мому ІД весь оборот про який звітують організації, що в мене на обслуговуванні, як сказали в ДПІ – це 157 стаття, це не дохід. Що тепер робити ? Згідно закону – в мене має бути три мінімуми. З нашої ДПІ подзвонили в обласний відділ соцзахисту (я такий не один) де їм повідомили що по такій проблемі самі чекають роз’яснень….Чи варто чекати що щось зміниться, чи виписуватися від сімї і оформляти все на жінку ?

 64. Доброго вечора! Наша сімя подала декларацію на субсидію 11 листопада, нам прийшла довідка про призначення субсидії 15 грудня. Але прр призначенні субсидії не врахували те, що в нас підлючене автономне опалення, і опалювальну площу вказали 0,00, а на газ дали лише 35 куб.м. (тобто в розрахунку на 2-х осіб на приготування їжі та підігрів води). Звернули в місцевий Департамент СЗН в м.Дубно, де нам повідомили що необхідно знову заповнювати Декларацію і писати заяву, і субсидія з листопада вже не буде призначена, так як неправильно призначили субсидію.
  Підскажіть: можна внести зміни в призначення субсидії, якщо вона була не з нашої вини неправильно призначена, щоб не подавати всі документи знову і вже з листопада користуватися субсидією. Наприклад написавши заяву про перерахунок з листопада місяця.

 65. у сім*ї проживає 6 людей:пенсіонер,дитина 7років,11 років,і двоє які навчаються у Вищому навчальному закладі і мати яка,не працює на державні роботі.Сім*я має 50% пільгів на комунальні послуги та отримує державну допомогу як матір одинока і допомога багатодітній сім*і..в середньому дохід на місяць разом із песіонером біля 9100,яка буде виходити субсидія????

 66. у сім*ї проживає 6 людей:пенсіонер,дитина 7років,11 років,і двоє які навчаються у Вищому навчальному закладі і мати яка,не працює на державні роботі.Сім*я має 50% пільгів на комунальні послуги та отримує державну допомогу як матір одинока і допомога багатодітній сім*і..в середньому дохід на місяць разом із песіонером біля 9100,яка буде виходити субсидія????

 67. Добрий день, підскажіть в липні 2015 купила квартиру (по договору -150 тис.) про те дохід лише соціалка, квартиру купувала мати просто на мене записала, чи можна в декларації зазначити особу яка фактично сплатила за придбане житло. Чи нададуть раніше субсидію, не через 12 міс. після придбання.??????

 68. Якщо не використати соц норму надану, то оплачувати обов’язкову вартість, чи вона перекривається субсидією. Якщо за субстдією надано 500 куб., а викортстовуємо 300.

 69. Підскажіть будь ласка чи маю право на субсидію, якщо прописана я і мій син 4 рочки. Ніде не працюю і на біржі не стою. Доходів не маю

 70. чи можна оформити субсидію якщо офіційно вважається безробітнім але нелегально працює за кордоном?

 71. Чи повинні мені перерахувати розмір субсидії, якщо я з 01.01.2016 року звільнилась з роботи. із доходів у мене залишилась лише пенсія і обовязковий платіж за комунальні послуги складє майже 2/3 пенсії? Нівелюється сам сенс Закону про субсидії – плата повинна складати 15% доходу

 72. Чи можна подати на субсидію, якщо ми прописані в місті в квартирі, а проживаємо в селі в будинку, який ще не зданий в експлуатацію?

 73. Підкажіть, будь ласка. Загальна площа мого будинку 200 м кв. Фактично опалювальна площа 116 кв. м. В декларації я подав 200. Субсидію вже призначено. Чи можна подати декларацію знову, вказавши меншу площу? Чи можна просто внести зміни в неї?

 74. Хочу запитати прокунсультуватись: Є наявний “акт підтвердження відсутності газифікації природним газом та не функціонування систем централізованого теплопостачання багатоквартирних будинків” виданий держенергонаглядом 9 жовтня 2015р на квартири нашого будинку, в Київобленерго цей акт прийшов тільки 1.02.2016р. і нам субсидію до цього по електроенергії рахували 120 кВт год на одну особу + 30 кВт год на кожного члена сімї. Що нам робити, до кого звертатись для того щоб пройшов перерахунок субсидії за вище вказаним актом для отримання нормативу споживання електричної енергії на опалення житла (в опалювальний період) – 65 кВт год на 1 м кв. площі опалювальної квартири, та будинках обладнаних стаціонарними електроплитами (за відсутності гарячої води) – 150 кВт год на одну-дві особи + 30 кВт год на кожного іншого????

 75. доброго дня батьки дружини закордоном ми з дитиною проживаємо самі будинок стоїть на одного із них будучи вдома подали на субсидію а потім так сталось змушені були поїхати субсидію нарахували що тепер робити

 76. Доброго дня! Дайте будь ласка коментар у такій ситуації. На початку квітня мені прийшло повідомлення про те що нам надано субсидію на електричне опалення з грудня 2015 по квітень 2016 . коли я звернулася сьогодні до РЕМу то мені повідомили, що нам ще залишилося до кінця місяця користуватися субсидією. А за усі зимові місяці ми платили кошти, бо не знали що нам є субсидія. Підскажіть, чи можна оскаржити таку ситуацію?! Дякую

 77. Доброго дня! Підскажіть будь ласка, при розрахунку субсидії, якщо особа отримує пенсію і допомогу та сплачує аліменти на дитину самостійно /виконавчий лист в жодну з організацій не надавався і відрахування офіційно не проводились/ суми сплачених аліментів віднімаються від сукупного доходу чи ні? Звернення з вересня 2015 року та в 2016 році?

 78. Підкажіть, будь-ласка, чи є правочинними дії чиновників, які відмінили пільгу 50% “ветеран війни” на сплату ком.послуг, з коментарями: “згідно з п.12 Порядку встановленого каб мін № 386, у разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу який дає право на податкову соціальну пільгу (1710,00 грн.)….пільговик не має права на отримання пільг”? Дякую

 79. Прокунсультуйте, будь-ласка, з питання призначення субсидій. Квартира знаходиться у співвласності з моїм батьком 50/50. Рахунки з оплати послуг відкриті на батька, але він тут не прописаний, а проживає і зареєстрований в іншому місті. Хто повинен подати заяву про призначення субсидії? Якщо лише він, то чи потрібно в декларації вказувати його доходи?
  Дякую.

 80. Підкажіть будь ласка, що буде якщо людині надали субсидію в травні 2015 року, в серпні того ж року працевлаштувався один із членів її сім’ї, а вона не повідомила про це відповідним органам? Що їй загрожує при оформленні субсидії в 2016 році? Дякую!

 81. Доброго дня!У мене така проблема:в весесні 2015 року подала документи на субсидію,у листопаді,мені дозволили.В мене газопостачання немає,тільки світло.Прерахували,кожного місяця ,квитанції за світло видно було ,що плптить субсидія.А у травені 2016 року,мені прийшла квитанція за світло 6200 грн.Коли я звернулася в субсидію,мені сказали ,що зняли мене.На питання чому,відповіли,що в мене немає дозволу на користування електроопалення.В РЕМ я дізналася .що потрібно міняти лічильника на 3 фази,а це все кошти….,Виникає питання ,як дивилися “кваліфіковані”спеціалісти,коли давали мені субсидію.Получається самі не знають,а на мені тепер висить борг у такій сумі.Що робити?Допоможіть!Дякую.

 82. Спасибі за ваш молитви, я просто хочу, щоб ви знали, що у мене є доступ до реальної компанії кредиту з низькою процентною ставкою, якщо цікаво, зв’яжіться зі мною, спасибі за вашу любов і підтримку rolandaccessloanlender@gmail.com~~HEAD=pobj написати на цю електронну пошту, Розкажи його я особисто направити вас до них про те, як подати заявку на отримання кредиту .. Кращий Regard Maya

 83. Який документ потрібно подати, якщо з вересня я навчаюсь на державному і отримую стипендію і з березня працюю по договору підряду?

 84. В нас в сезон 2015-2016 року була супсидія. Влітку народилась дитина. Чи потрібно переробляти супсидію, якщо ми пропишемо дитину чи вона буде продовжена автоматично?

 85. Доброго дня скажіть будь ласка чи можна отримати субсидію, якщо мама власник квартири але не приписана там і не живе там, приписана дочка, чи можна на неї оформити субсидію?

 86. Доброго дня, працюю в Києві, з/п офіційна, кожень день витрачаю на проїзд 96грн, як проїздні відобразити у витратах на субсидію?

 87. я хочу подякувати пана westhood apexloans, за надану мені кредит. я побачив гарне онлайн свідчень про apexloans. і я застосував кредит від компанії і менше, ніж 24hours я отримав кредит. Якщо ви потребуєте терміновий кредит платити ваші рахунки подати заявку на швидкий кредит по електронній пошті. apexloans@Yahoo.com

 88. Ви все шахраї і аферисти. Я не можу повірити, що кожен з вас. Бог судитиме кожного з вас за шахрайство на невинних людей. Ось як вони обдурити мене і прийняти мої з працею зароблені гроші. Якби не мій друг, який потім направив мене до справжньої кредитної організації під назвою KIVA, я був би мертвий. Будь ласка, друзі, хто-небудь з вас, хто прийшов сюди в пошуках справжнього місця, щоб отримати кредит повинен вийти звідси а й зв’язатися з належне місце, де я отримав свій кредит, і ви можете отримати кредит від них. Ви можете відправити електронну пошту до одного з КИВА агента, щоб допомогти вам отримати кредит від них. Його електронна пошта (martinaloanservices@hotmail.com) Просто послати йому по електронній пошті, і він допоможе вам про те, як отримати швидкі кредити від них. Він був той, який допоміг мені, щоб отримати кредит.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.