Особливості державної реєстрації при створенні юридичної особи разом з іноземним громадянином

Якщо ви плануєте створити власну фірму разом з іноземним громадянином, то зовсім не обов’язково створювати спільне підприємство чи підприємство з іноземними інвестиціями. Можна піти простішим шляхом.

Перш за все, необхідно подбати, щоб іноземний громадянин отримав в Україні ідентифікаційний номер фізичної особи — платника податків. Варто зауважити, що для отримання даного документа присутність іноземця не є обов’язковою. Громадянин України може взяти в іноземця (партнера по бізнесу) нотаріально посвідчену довіреність на отримання ідентифікаційного номера.

Отримання ідентифікаційного номера відбувається наступним чином: потрібно звернутися до відповідного податкового органу (в залежності від того, де планується реєстрація підприємства або де тимчасово мешкає/мешкатиме іноземець).

Якщо до такого органу буде звертатися громадянин України, то йому необхідно мати при собі такі документи: 1) заповнену облікову картку за формою № 1ДР (її можна отримати безпосередньо в податковій); 2) нотаріально засвідчену довіреність на отримання Картки фізичної особи — платника податків про яку ми уже згадували вище; 3) паспорт громадянина України; 4) паспортний документ іноземного громадянина або його ксерокопію (з чітким зображенням), у якому містяться такі дані: прізвище, ім’я, по батькові, місце народження, місце проживання, дата народження.

Якщо до податкового органу буде звертатися іноземець, то йому необхідно буде мати свій паспортний документ і картку за формою № 1ДР.

Перед реєстрацією фірми потрібно з’ясувати такі моменти:

  • Визначити місцезнаходження майбутньої фірми – можливо у Вас уже є місце під дану фірму, чи можливо варто укладати договір оренди;
  • Придумати найменування майбутньої фірми – перш за все, варто звірити, чи вже не використовується дана назва;
  • Підібрати КВЕД-и – тобто види діяльності, якими буде займатися дана фірма;
  • Подбати про статутний капітал, який повинен бути сплачений не пізніше року з моменту реєстрації;
  • Визначитися з крівником та обмеженнями в його повноваженнях;
  • Визначити систему оподаткування.

Для реєстрації фірми потрібно звернутися до державного реєстратора із заповненою реєстраційною карткою Форми № 1, 2 примірниками  статуту, якщо буде вирішено працювати по статуту в паперовій формі (можна працювати також по модельному статуту) та протоколом про створення юр.особи.

Функцію держреєстратора тепер виконують також нотаріуси, і вони роблять таку роботу швидше. При реєстрації юридична особа автоматично ставиться на облік в ДФС на загальну систему оподаткування. Тому, якщо Ви бажаєте працювати за спрощеною системою оподаткування потрібно звернутися до відповідного податкового органу із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування.

Після отримання виписки про реєстрацію також необхідно виготовити печатку та звернутися до банківської установи для відкриття рахунку.

avtor: Solomia Vandyo

 

Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП » Державна реєстрація »
1 715 переглядів