Відстрочка від мобілізації

Така ситуація: я взяв повістку на мобіляізацію, пішов у військомат для проходження медогляду. Мені сказали, що я “годний” і 3 березня мають вже кудись відправляти. По факту у мене не має вказівного пальця на руці ( є документи, які це підтверджують), а також вже в понеділок (2 березня) будуть готові документи на мене як на опікуна, тобто я хочу стати опікуном. Що мені зараз робити??? Які повинні бути мої дії? І чи взагалі реально зараз щось зробити???

Відповідь юриста:

Доброго дня. Відповідно до ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані (те, що має відношення до описаного Вами): 1) опікуни, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання); 2) зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Опікунство оформляється через суд, а постійний догляд – в Управлінні соціального захисту населення. Про наявність підстав, які дають право на звільнення від мобілізації потрібно письмово повідомити військового комісара, додавши копії підтверджуючих документів (відносно постійного догляду за особою – потрібно довести відсутність інших осіб, які можуть здійснювати постійний догляд, наприклад: інші особи працюють).
У випадку незгоди з рішенням військового комісара його дії можна оскаржити шляхом подання скарг до вищестоящих військових комісаріатів та до військової прокуратури, а також через суд в порядку адміністративного судочинства.
Щодо відсутності вказівного пальця, то, здається, це не дає права на звільнення від мобілізації (звільняють лише при відсутності великого пальця).

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
1,651 переглядів
1 комментарий
  1. Добрий день! Мій чоловік прийшов у військовий комісаріат за довідкою на роботу,а йому вручили повістку і відправили на медогляд.
    В 2010 році Він був комісований за станом здоровя (язва), не має військової кафедри, ніде не служив, немає ВОС, вік 27 років і вагітна дружина.
    Який вихід з такої ситуації ? Дякую.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.