Як можна змінити по-батькові?

Доброго дня, Олег!
Допоможіть, будь ласка, у вирішенні питання.
Як можна змінити по-батькові, якщо:
В свідоцтві про народження записана людина, якої не існує;
На момент мого народження мама не перебувала у шлюбі;
Біологічний батько помер;
Родина татова та мама дають згоду на підтвердження батьківства.
Чи зможу змінити прізвище і по-батькові без прописки?
Як діяти в такій ситуації, куди звертатись?
Буду дуже вдячна за Вашу допомогу!
777like@ukr.net

Відповідь юриста:

Доброго дня. Відповідно до ст. 295 Цивільного кодексу фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження, а також у випадку усиновлення.
Таким чином, є два варіанти: виключення відомостей про батька з актового запису про народження або усиновлення. Який варіант для Вас кращий – вирішувати Вам.
Щодо зміни прізвища, то особа, що досягла 16 років, може змінити його на власний розсуд.
Рекомендую звернутись до РАГСу за місцем Вашого проживання з усіма наявними документами і там отримати детальну консультацію.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
778 переглядів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.