Звільнення при зміні умов праці


Добрий день! Підкажіть будь-ласка: в мене на роботі в ПП змінились умови праці (графік роботи збільшився), чи можу я звільнитися за згодою сторін?? і скільки потрібно відпрацьовувати??
Якщо керівництво вимагатиме заяву за власним бажанням, написавши її я зможу оформитися на Біржу???
Дуже буду вдячна за відповіді.

Відповідь юриста:

Доброго дня. Режим роботи (робочий графік) належить до істотних умов праці. Порядок зміни істотних умов праці прописаний в Кодексі законів про працю України. Зокрема, роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника про наступну зміну істотних умов праці за два місяці до введення цих змін у дію, а працівник повинен підтвердити ознайомлення (розписатись в повідомленні, наказі тощо). У випадку незгоди працівника продовжувати роботу на нових умовах роботодавець вправі звільнити працівника за п.6 ст.36 Кодексу законів про працю (відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці). При звільненні за вказаною підставою роботодавець, окрім розрахунку, повинен виплати працівнику вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку. Отже, Вам краще письмово повідомити про свою відмову від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці та просити звільнення за п.6 ст.36 КЗпП.
Якщо ж Ви самі писали заяву з проханням зміни робочого часу (на практиці роботодавці не рідко просять працівників таке зробити), то в цьому випадку описане вище звільнення скоріш за все не пройде і потрібно просити звільнення за згодою сторін (лише за згодою роботодавця) або за власним бажанням. Відпрацювати потрібно не більше двох тижнів, а за згодою роботодавця цей строк може бути зменшено.
Зареєструватись у Центрі зайнятості Ви зможете.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
1,263 переглядів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.