Чи може бухгалтер зареєструватися як самозайнята особа


Чи може фізична особа, що надає бухгалтерські послуги приватним підприємствам, оформитися як самозайнята особа і яку звітність необхідно здавати як самозайнятій особі?

Відповідно до п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (НПКУ) незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи в науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінювачів , інженерів чи архітекторів, особи, зайнятого релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником чи фізичною особою – підприємцем і використовує найману працю не більш ніж чотирьох фізичних осіб.

Відповідно до пп.65.1 ст.65 НКУ взяття на податковий облік фізичних осіб підприємців, а так само фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, здійснюється після державної реєстрації такої діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію або іншого документа (дозволу , сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення такої діяльності. Протягом 10 календарних днів після такої реєстрації фізичні особи зобов’язані стати на облік в органі податкової служби за місцем свого проживання.



При цьому слід зазначити, що деякі види незалежної професійної діяльності можуть здійснюватися тільки за умови отримання відповідних дозволів, ліцензій тощо, які надаються тільки за умови державної реєстрації підприємницької діяльності.

Виходячи з викладених норм законодавства, відповідно до пп.6.9.1 п.6.9 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 № 979, органи ДПС здійснюють взяття на облік фізичних осіб – підприємців, а так само адвокатів, нотаріусів та судових експертів, як осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Взяття на облік інших категорій фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, здійснюється тільки за умови їх реєстрації як фізичних осіб – підприємців.

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
1,090 переглядів

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.