Коли страховики не платять по КАСКО

Найчастіше страхові компанії відмовляють у виплаті тим, хто забув вчасно повідомити про ДТП, а також страхувальникам, які намагалися отримати відшкодування не чесним шляхом.

Відмова у виплаті за договором «КАСКО» – рядова подія, якою навряд чи можна здивувати автовласників. Тим не менш, далеко не завжди винен страховик, який на думку потерпілого не хоче платити на «рівному місці». Нерідко страхувальники позбавляються грошей через те, що неуважно читають договір або не дотримуються вимог страхової компанії.

Як кажуть страховики, найчастіше приводом для невиплати по «КАСКО» є 3 причини. Перша – несвоєчасне повідомлення про страховий випадок (повідомити в компанію потрібно, як правило, протягом 2-3 днів після ДТП або викрадення).

Друга – відсутність довідки від державтоінспекції, яка видається на місці ДТП, або іншого компетентного органу про настання страхової події (гідрометеослужби про град, МНС про пошкодження авто деревом і т.і.).

Третій привід для відмови, який став особливо поширений під час кризи, – перекручування фактів страхових випадків і шахрайство. Наприклад, страхувальник страхує автомобіль з ушкодженнями, а потім через якийсь час заявляє, що нібито його автомобіль був пошкоджений на стоянці невстановленим ТЗ. Проте порівняння фотографій, зроблених на час страхування і фото після уявного ДТП, легко виявляє подібні ситуації.

Також, досить часті відмови через те, що автомобіль використовується в якості таксі або здається в оренду, хоча при укладанні договору автовласник це не вказав. Не виплачують гроші страхові компанії й через те, що стаж водія, який перебував за кермом застрахованого автомобіля, не відповідає умовам договору страхування, або водій керував авто  у стані алкогольного сп’яніння.

Щоб знизити ризик невиплати, страховики в першу чергу звично радять уважно вивчити страховий договір і правила страхування. У тому випадку, якщо договір містить незрозумілі або двоякі застереження, краще відмовитися від придбання «КАСКО» у такого страховика. У разі настання страхового випадку слід негайно в телефонному режимі сповістити страхову компанію або її асистуючу службу, і ретельно виконувати отримані інструкції. Далі потрібно спробувати самостійно зафіксувати все на фото, відео, а також записати контакти свідків або інших учасників (якщо такі були). Вжити заходів, щоб не допустити збільшення шкоди (наприклад, при пожежі – викликати пожежників і спробувати самостійно локалізувати вогнище пожежі). І дуже важливо пам’ятати: якщо страховий випадок є спірним, не варто приймати рішення компанії як догму, необхідно оскаржувати його, вимагаючи додаткової експертизи, в ході якої можуть виявитися нові обставини, на основі яких страховикові все ж таки доведеться відшкодувати збиток.

За матеріалами http://dengi.ua

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
2 012 переглядів