Поради споживачеві: що робити, якщо не продають товар


Іноді йому доводиться мати справу з кричущою несправедливістю, коли продавець відмовляється реалізовувати вибраний товар. Причини і відмовки знаходяться різні: мовляв, товар уже оплачений по безналу, ми його прибрати забули. Або ще гірше: ціна товару змінилася, а цінник поміняти не встигли. Як бути в такому випадку? Все просто – реалізовувати своє право споживача.
Згідно ЗУ “Про захист прав споживачів”, покупець купує товар за ціною, вказаною продавцем. У свою чергу, згідно з Правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (затв. Наказом Мінекономіки від 19.04.2007 № 104), суб’єкт господарювання вказує роздрібні ціни на ярликах (цінниках) або в покажчиках цін товарів, що надійшли у продаж (п. 15 Правил). Більш того, Законом передбачається заборона нечесної підприємницької практики. Зокрема забороняються такі дії, що вводять в оману споживача, як: пропозиція для реалізації продукції за визначеною ціною (тобто ціною, вказаною на ярлику – прим. Ред.), Якщо існують підстави вважати, що продавець не може надати таку продукцію за такою ціною або у таких обсягах, відмова від пред’явлення споживачу товару, який пропонується, і відмова від прийняття замовлення, ненадання товару протягом розумного строку або демонстрація дефектного зразка товару (ст. 19 Закону). Іншими словами, якщо Вам відмовляються реалізувати товар за ціною, вказаною в ціннику, або не можуть продати товар згідно форми, виставленому, припустимо на вітрині магазину в демонстраційних цілях і т. д. – в наявності порушення законодавства суб’єктом господарювання.
До речі, згаданим Наказом дозволяється зберігати в торговому залі вибрані споживачем за домовленістю з адміністрацією торговельного об’єкта непродовольчі товари, але на виписаному торговому чеку має бути зазначено час оплати. Якщо споживач не вніс оплату в призначений час, товар знову надходить у продаж. Зіткнувшись з таким відкладеним товаром (як правило, його зберігають в окремому місці торгового залу), покупцеві залишається лише одне – чекати зазначеного часу для реалізації і сподіватися, що покупець, відклав товар, не повернеться за ним. Якщо ж ніяких вказівок (письмових) про відстрочку оплати на товарі немає, сміливо вимагайте його реалізації.
Крім того, придбані великогабаритні товари (наприклад, меблі, стройматеріли, холодильники, пральні машини і т. п.) споживач може залишити на зберігання у суб’єкта господарювання на узгоджений термін. Для цього укладається договір зберігання відповідного товару. При цьому до залишеного для зберігання товару додається копія розрахункового документа, на якому зазначається строк зберігання і головне – на самому товарі розміщується табличка з написом “Продано” (п. 21 Правил). Так що, якщо продавець відмовляє в продажу вподобаного вам товару (великогабаритного), розміщеного в торговому залі без таблички, що свідчить про його продаж іншому клієнтові, має місце порушення законодавства про захист прав споживачів.
Однак зрозуміло, що ви не зможете вимагати передачі у свою власність купленого кимось до вас товару, адже тим самим ви зазіхає на чужу власність. Тому залишається один вихід – насолити магазину. Для цього необхідно залишити відповідний запис у книзі відгуків та пропозицій або написати претензію або зателефонувати до територіального управління по захисту прав споживачів. До речі, за подібні порушення магазин буде притягнутий до адміністративної відповідальності. Зокрема, в Україні діє Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затверджене Постановою КМУ від 17.08.2002 № 1177. Згідно з цим документом, наприклад, відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, роботу, послугу буде “коштувати” магазину штрафу в розмірі 30% вартості одержаної для реалізації партії товару, але не менше п’яти НМДГ. До речі, інформація про товар повинна включати в себе і дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції (ст. 15 Закону про захист прав споживачів). Але хотілося б звернути увагу, що, кажучи про штраф, мається на увазі грошова сума, яка буде стягнена органами Держспоживстандарту до бюджету, а ні в якому разі не в кишеню скривдженого споживача.

за матеріалами http://ubr.ua

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
1,975 переглядів
2 комментариев
  1. За советы подобные вот этому: “Однак зрозуміло, що ви не зможете вимагати передачі у свою власність купленого кимось до вас товару, адже тим самим ви зазіхає на чужу власність. Тому залишається один вихід – насолити магазину. Для цього необхідно” Пойдите попейте зеленки, она вавки в голове лечит…

    • Наталья, тут речь идёт скорее не о том, как насолить продавцу, а о том, какие рычажки влияния вы имеете на него, чтобы всё же добиться справедливости
      Допустим, если вам 20 лет, а вам отказывают в продаже алкогольных напитков (указывая на то, что продажа возможна лишь с 21 года, что незаконно), вы можете сообщить им о том, что такой отказ может привести к штрафу в 30% стоимости партии того или иного алкогольного напитка, после чего они с большим ентузиазмом изучат законодательство и поймут, что были не правы

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.