- Юридичний помічник - https://pomichnyk.org -

Як влаштуватися на роботу в Службу безпеки України (СБУ)

Що потрібно для того,  щоб влаштуватися на роботу в Службу Безпеки України (СБУ).

Процедура працевлаштування в даній структурі відрізняється він прийому на роботу в інші державні органи,  в тому числі і прийому на роботу в «близькі по духу» прокуратуру і органи Міністерства Внутрішніх Справ.

Діяльність Служби безпеки України (далі – СБУ) регулюється Конституцією України,  законами України “Про Службу безпеки України”,  “Про державну таємницю”,  іншими нормативно-правовими актами України.

До складу співробітників Служби безпеки України належать: курсанти (слухачі) вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України,  працівники за строковим трудовим договором,  державні службовці та військовослужбовці.

Отже,  яким же чином можна обійняти одну із вищевказаних посад?

Курсант (слухач) вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України. Щоб стати курсантом (слухачем) потрібно пройти конкурс на прийом в Національну академію СБУ (це звичайно найвища форма роботи в СБУ),  а полягає він у наступному:

Більше інформації про правила проведення конкурсу можете прочитати на офіційному сайті Служби безпеки України у розділі Національна академія СБ України.

Працівники за строковим трудовим договором.  Це працівники приблизно таких спеціальностей, як: працівники із забезпечення технічної роботи Служби безпеки України,  охоронці,  прибиральники,  куховарі в їдальні і т.п. Правила прийому на роботу таких працівників регулюється Кодексом законів про працю України та відповідає звичайному прийомові на роботу.

Державні службовці. Вони приймаються в Службу безпеки України відповідно до правил прийому державних службовців, що  регламентується Законом України «Про державну службу України»,  Постановою КМУ від 15.02.2002 р.  № 169 тощо. Це такі посади як слідчий Служби безпеки України,  криміналіст і т.п.

Військова служба в СБУ. Вимогами внутрішніх нормативно-правових актів СБ України передбачається,  що підбір кандидатів на військову службу в Службу безпеки України здійснюється шляхом ініціативного звернення громадян до органу,  підрозділу,  закладу СБ України,  за рекомендаціями співробітників органів безпеки та шляхом планового цілеспрямованого пошуку кандидатів на підприємствах,  установах,  організаціях.

Проходження військової служби в СБ України здійснюється на підставі: Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу»,  «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»,  Статутів Збройних Сил України,  Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, тощо.

[sam id=”4″ codes=”true”]Кандидати на військову службу в СБ України повинні відповідати таким критеріям:

Прийняттю на військову службу в СБ України передують наступні заходи:

  1. кандидат збирає та подає особисті документи.
  2. кандидат проходить медичне та психофізіологічне обстеження у військово-лікарських комісіях служби безпеки України.
  3. кандидат проходить співбесіду з психологом підрозділу СБ України.
  4. Стосовно кандидата проводять перевірку наданої інформації та документів, у зв’язку з наданням йому допуску до державної таємниці.
  5. вивчення кандидата з метою визначення профпридатності (співбесіди,  виконання різноманітних доручень та завдань) зацікавленим підрозділом.

Весь процес вивчення кандидата від початку до прийняття його на військову службу триває не менше ніж шість місяців.  Прийняття на військову службу здійснюється за наказом Голови служби безпеки України або уповноваженим ним керівником підрозділу, опісля всебічного вивчення кандидата,  а призначення на відповідну посаду – за наявності відповідної вакантної посади.

Зарахування на військову службу в СБ України здійснюється на підставі укладеного між кандидатом та СБ України контракту.  Контракт укладається у двох примірниках і зберігається в кожної зі сторін.

Після прийняття на військову службу співробітник СБ України бере на себе ряд зобов’язань,  йому надається право носіння зброї.  Крім того,  військова служба вимагає певних обмежень його прав. Військовослужбовцеві СБУ заборонено участь в політичних партіях,  об’єднаннях,  рухах,  страйках; виїзд за межі країни та гарнізону без дозволу керівництва; займатися підприємницькою діяльністю тощо.