Позовна заява про відмову у вчиненні нотаріальних дій

У Бібрський міський суд

м. Бібрка, вул. Леніна, 23

Позивач: Нечипоренко Пелагія Петрівна

м. Бібрка, вул. Шевченка, 12

Відповідач: Державний нотаріус

Бібрської державної нотаріальної контори

Попкорнович Олег Миколайович

м. Бібрка, вул. Івасюка, 12/65

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання незаконною постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, зобов’язання видати свідоцтво про право на спадщину

23 квітня 1999 помер мій батько, Нечипоренко Петро Миколайович.На момент його смерті я проживала разом з ним, тому у відповідності зі ст. 1268 Цивільного кодексу України заяву про прийняття спадщини не подавала. Я є єдиною спадкоємицею мого батька.

2 грудня 1999 мені було видано свідоцтво про право на спадщину, а саме – житловий будинок, розташований за адресою м. Бібрка, вул. Шевченка, 12.

У травні 2008 року, переглядаючи документи, я виявила сертифікат акцій серії А номер 12345, у відповідності з яким мій батько був власником 12345 акцій АТ «Грушка».В адміністрації АТ «Грушка» мені повідомили, що мені необхідно переоформити акції на своє ім’я, а для цього мені потрібно надати свідоцтво про право на спадщину, а саме – дані акції.

12 червня 2008 я звернулася до Бібрської державну нотаріальну контору із заявою про видачу мені свідоцтва про право на спадщину (акції АТ «Грушка»).Однак 18 червня 2008 року я отримала ухвалу державного нотаріуса Бібрської державної нотаріальної контори Нікіфорова С. Б. про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.Свою відмову нотаріус мотивував тим, що мені вже було видано одне свідчення, а з моменту смерті батька минуло більше трьох років.

Дії нотаріуса я вважаю незаконними.

Відповідно до ч. 1 ст.1296 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який прийняв спадщину, має право отримати свідоцтво про право на спадщину. Відповідно до п. 20 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України,затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 20/50 від 03.03.2004 р., Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена.

Згідно з п.216 зазначеної Інструкції видача свідоцтва про право на спадщину на майно, що підлягає реєстрації,проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві та після перевірки відсутності заборони або арешту цього майна або інших застав за даними відповідного реєстру.Правовстановлюючим документом у даному випадку є сертифікат акцій, який був поданий нотаріусу.

Таким чином, у відповідача не було перешкод для вчинення нотаріальних дій.

На підставі викладеного, відповідно до ч. 1 ст. 1296 Цивільного кодексу України, пп.20, 216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, керуючись ст. 50 Закону України «Про нотаріат», ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ

1.Визнати незаконною постанову державного нотаріуса Бібрської державної нотаріальної контори Попкорновича О.М. про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину від 18.06.2008 р.

2. Зобов’язати державного нотаріуса Бібрської державної нотаріальної контори Попкорновича О.М. видати Нечипоренко В. П. свідоцтво про право на спадщину – 12345 акцій АТ «Грушка», що належали Нечипоренку П. Н.

Додатки:

1.Копія свідоцтва про смерть Нечипоренка П.М.

2.Копія свідоцтва про право на спадщину (житловий будинок).

3.Копія сертифіката акцій серія А номер 12345.

4.Копія заяви в Бібрську державну нотаріальну контору.

5.Копія постанови державного нотаріуса Бібрської державної нотаріальної контори Попкорновича О.М. про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину від 18.06.2008 р.

6.Квитанція про сплату держмита, витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

7.Копія даного позовної заяви з додатками для відповідача.

29 червня 2008 Нечипоренка В. П.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
8 308 переглядів