Довіреність на отримання документів

Довіреність на отримання документів складається в довільній формі (уніфікованої форми не передбачено). Проте існують певні вимоги до її складання, які необхідно знати і враховувати при оформленні довіреності:

В довіреності обов’язково має бути вказано:

1. відомості про довірителя (хто видає) –

  • для фізичної особи необхідні ПІБ і звичайно ж паспортні дані,
  • для організації – її повне найменування та  реквізити.

2. відомості про представника (повіреного, того кому довіреність видана):

  • фізична особа (наприклад, бухгалтер, юрист і т.д.) – вказати ПІБ і потрібні паспортні дані,
  • організація (наприклад, консалтингова фірма і т.д.) – вказати повне найменування та реквізити юридичної особи.

3. Дата і місце оформлення – якщо не вказана дата, то довіреність недійсна.

4. Повноваження на вчинення певних дій – перерахувати яких конкретно. Якщо на отримання документів, то необхідно вказати яких саме і де. Краще навіть при можливості вказати реквізити конкретного одержуваного документа.

Юридична особа видає довіреність за підписом її керівника (при цьому не використовують факсиміле) або особи, офіційно уповноваженої організацією.

Як правило, нотаріального посвідчення довіреності на отримання документів не вимагається. У деяких випадках виникає така необхідність, наприклад для угод нотаріальної форми, необхідності передоручення повноважень.

На довіреності від імені організації є обов’язковим проставлення печатки такої юр.особи.

Термін дії довіреності чинним законодавством України не обмежений, тому встановлюється Довірителем у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.

У випадку, коли виявилося, що вашу довіреність не приймають, варто оцінити, що простіше і швидше буде зробити: оформити нову, чи направити документи поштою, без будь-якої довіреності.

Зразок довіреності

на отримання документів

БЛАНК ЮР.ОСОБИ

ДОВІРЕНІСТЬ №02/04

м Львів                                                            04 лютого 2015 р.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Рябий пес» в особі директора Нечипоренко Никифора Калістратовича, що діє на підставі Статуту, довіряє бухгалтеру підприємства Нечипоренко Мальвіні Никифорівні, що проживає за адресою: м Львів, вул. Антонича, буд. 00, кв. 00, паспорт КС №0123456 виданий, виданий Сихівським РВ ДМСУ У Львівській області 15.12.2014 р., отримати з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців витяг на ТОВ «Рябий пес». Для чого їй надається право готувати, підписувати, подавати та отримувати всі необхідні документи та здійснювати оплати.

Довіреність дійсна до 31 грудня 2015 р.

Підпис Нечипоренко Мальвіни Никифорівни _________________ засвідчую.

Директор ТОВ «Рябий пес»                         Н.К.Нечипоренко

м.п.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
64 955 переглядів
1 комментарий
  1. Доброго дня в мене є питання як можна зробити правильно я на даний момент за кордоном але маю квартиру в україні. Там проживають жильці. Виникла проблема з газом и потрібно підпис. Я можу якось зробити довериномть на квартиру на блиську людину щоб вона змогла за мене ставить підпис на документах які касаються моєї квартири. Дякую за рання.

Comments are closed.