Колективне звернення по відлову, стерилізації та вакцинації собак в смт.Рудно

Р У Д Н Е Н С Ь К А     С Е Л И Щ Н А     Р А Д А

79493, смт.Рудно, вул.Короленка, 1

ФРАКЦІЯ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»

_________________________________________

 

Вих. №____

від 08.02.2018 р.

Голові Рудненської селищної ради Форманчуку І.

 

КОЛЕКТИВНЕ ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Однією із поточних проблем  в смт. Рудно є значна кількість безпритульних і неконтрольованих господарями собак, які перебуваючи на вулицях селища створюють загрозу як моральну так і фізичну мешканцям. Особливо вразливою групою впливу є діти, які не можуть дати відсіч загрозі.

Піддавшись нападу собак, та зазнавши травми, люди як правило не поширюють таку інформацію, оскільки вважають, що ситуація є невиправною, через бездіяльність влади селища, яка зобов’язана була б вжити заходів щодо запобігання настання подібних випадків.

05 лютого поточного року, мешканка селища – Юськів Ганна Іванівна (проживає по вул.Шевченка 100б) була покусана собаками в центрі Рудно. Ця мешканка зверталась в селищу раду, яка скерувала її в ЖЕК, а ЖЕК зворотньо в селищну раду. Без позитивного результату від органів місцевого самоврядування, Ганна Іванівна звернулась до нас.

04 лютого поточного року, під час звіту в Народному Домі смт. Рудно депутатів від «Об’єднання «Самопоміч» до нас звернулася координатор ініціативи Dog-Friendly City – Ольга Кирилович, яка висловила необхідність гуманного регулювання популяції безпритульних собак в селищі, та створення безпечного клімату для спільного існування мешканців, та таких собак.

Просимо взяти до уваги, що крім небезпеки укусу людей, безпритульні собаки є джерелом ризику зараження сказом. При неконтрольованому розмноженні наявна проблема зростає з кожним роком.

Поряд з небезпекою, наявність собак є необхідною складовою локальної екосистеми, оскільки вони:

  • захищають від приходу диких звірів на територію селища;
  • захищають від приходу «чужих» собак на територію селища;
  • знищують дрібних шкідників.

Отже, якщо немає можливості повністю позбутися собак на вулицях, то необхідно хоча б зменшити ризики від їх присутності.

Маючи популяцію місцевих собак, що пройшли стерилізацію та вакцинацію, ми зупинимо приріст їх чисельності, запобігши утворенню небезпечних зграй, та отримаємо захист від потенційно небезпечних тварин з навколишніх територій. Окрім того, для мешканців зменшиться загроза, що домашній собака після прогулянки принесе додому сказ та інші інфекції.

Очевидно, що Селищна рада та ЖЕК зобов’язані взяти активну участь в регулюванні чисельності та вакцинації собак на території селища.

Пропонуємо скористатися послугами ЛКП «Лев», уклавши відповідну угоду на обслуговування, в яку увійдуть:

  • відлов, стерилізація та вакцинація бездоглядних собак з вулиць смт. Рудне;
  • повернення собак на місце відлову;
  • інформаційна кампанія серед місцевого населення.

За результатами такої співпраці з ЛКП «Лев» кожен бездоглядний собака буде:

  • позбавлений від паразитів (зовнішніх та внутрішніх);
  • вакцинований проти сказу та інших інфекцій;
  • стерилізований;
  • кліпсований (матиме візуальну ознаку, про безпечність собаки для оточення).

Беручи до уваги вищенаведене, просимо внести зміни до бюджету селища, передбачивши кошти на регулювання чисельності та вакцинацію собак на території селища в 2018 році. Додатково надаємо інформаційні матеріали ЛКП «Лев», для розрахунку необхідної суми коштів.

 

З повагою, голова фракції

«Об’єднання «Самопоміч»                                      І.І.Балич

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 516 переглядів