Чи потрібен дозвіл від пожежників?

Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи потрібен дозвіл від пожежників перед початком роботи підприємства на даний момент? А чи заповнюється замість цього Декларація відповідності матеріально технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки?

Відповідь юриста:

Доброго дня. Дозвіл від пожежників не потрібний вже. Потрібно подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, а для підприємств з високим ступенем ризику – також потрібно отримати позитивний висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта чи приміщення. До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику відносяться суб’єкти, у власності, володінні, користуванні яких перебувають: потенційно небезпечні об’єкти та об’єкти підвищеної небезпеки; промислові та складські будівлі (споруди), які належать до категорії “А” або “Б” за вибухопожежною небезпекою незалежно від площі та категорії “В” за пожежною небезпекою площею 500 кв. метрів і більше; об’єкти нового будівництва та реконструкції; об’єкти з масовим перебуванням людей, зокрема аеропорти, морські, річкові, залізничні та автомобільні вокзали республіканського та обласного значення, станції метрополітенів; об’єкти, на яких виконуються роботи із збирання зернових культур; висотні будинки (з умовною висотою понад 47 метрів); підземні споруди різного призначення; пам’ятки архітектури та історії, музеї, картинні галереї, бібліотеки, державні архівні установи. До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать також суб’єкти, що надають послуги і виконують роботи протипожежного призначення.
Декларація не подається: 1) на використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду; 2) орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на цей об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано власником; 3) на використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Суб’єкт господарювання набуває право вчиняти дії щодо провадження господарської діяльності з дня реєстрації декларації відповідним дозвільним органом.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
3 042 переглядів