Право на безкоштовне отримання у власність земельних ділянок як учасниками антитерористичної операції, так і іншими категоріями громадян регулюється частиною 6 статті 118, а також статтями 121 та 122 Земельного кодексу України.
Учасники АТО можуть отримувати ділянки із земель державної власності (в межах областей) або комунальної власності у межах населених пунктів) у таких розмірах:
– Для ведення фермерського або особистого селянського господарства – до 2 га;
– Для ведення садівництва – до 0,12 га;
– Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) – до 0,25 га в селах, до 0,15 га – в селищах і до 0,10 га – в містах;
– Для індивідуального дачного будівництва – до 0,10 га;
– Для будівництва індивідуальних гаражів – до 0,01 га.
Особи, які брали участь у АТО, будуть забезпечені земельними ділянками в першу чергу і в найбільш стислі терміни, передбачені законом.
Для безоплатного отримання земельної ділянки військовослужбовцям необхідно звернутися безпосередньо до Головного управління Держземагентства у відповідній області за місцем проживання із заявою.
При собі заявнику потрібно мати:
– Заяву довільної форми (у ньому визначається розміри і цільове призначення ділянки);
– Додаток: графічні матеріали, в яких вказується бажане місце розташування ділянки.
– Погодження землекористувача – подається тільки у випадках, якщо дана ділянка знаходиться в користуванні іншої особи;
– Документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ і т.д.).
Якщо особа бажає отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства – окрім згаданих вище документів необхідно також представити документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.
Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою. Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою відповідно до закону, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Після розробки проект землеустрою погоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів (за місцезнаходженням ділянки). Погоджений проект землеустрою направляється відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (якому до цього прямував пакет документів для отримання ділянки), який протягом строку не більше ніж 2 тижні з дня одержання проекту (а якщо необхідно провести обов’язковий землевпорядну експертизу – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність.
Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »3 217 переглядів