Приватний виконавець – суб’єкт самостійної професійної діяльності, який займається примусовим виконанням рішень. Професія була запроваджена у червні 2016 року після прийняття Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».
Приватний виконавець має бути обов’язково громадянином України, що досяг 25 років, з вищою юридичною освітою не нижче ступеня магістра, який склав кваліфікаційний іспит і має досвід роботи у галузі права від 2 років після закінчення навчання.
Обираємо приватного виконавця
Звернення можливе за наявності виконавчого документа. Це може бути судова постанова, наказ, рішення, виконавчий напис нотаріуса, рішення комісії по трудовому спору або мирова угода
Обрати фахівця можна у Єдиному реєстрі приватних виконавців. Це офіційний ресурс Мінюсту, який містить дані про всіх діючих приватних виконавців України. Обов’язкова вимога – виконавець має працювати у виконавчому окрузі по місцю реєстрації боржника або його майна. Обрати виконавця з будь-якого іншого округу неможливо. Це обмеження складає певні незручності для стягувачів і виконавців, і на думку приватного виконавця виконавчого округу Київської області Андрія Филипіва, потребує скасування. Детальніше на цю тему читайте тут.
Приватний чи державний виконавець?
Перш ніж звертатися до фахівця, необхідно упевнитися, що наявне питання відноситься до його компетенції. Немає сенсу звертатися до приватного виконавця, якщо рішення стосується:
- · відібрання і передання дитини, або встановлення побачень з нею;
- · виселення, вселення фізичної особи;
- · конфіскації майна;
- · стягнення боргу державою або державними органами;
- · заборгованості дітей, фізичних осіб з обмеженою цивільною дієздатністю або цілком недієздатних осіб.
- · боргу держави, державних органів, Національного Банку, державних та комунальних підприємств;
- · боргу юридичної особи, у якої більше 25% статутного капіталу належить державі, або яка фінансується виключно з державного чи місцевого бюджету;
- · боргу юридичної особи, майно якої захищено законом від примусової реалізації;
-
боргу, стягнення якого віднесено до повноважень інших органів.
Також до переліку входять рішення, прийняті адміністративним або Європейським судом з прав людини. В усіх зазначених випадках необхідне звернення виключно до державного виконавця.
Додатково законодавством встановлено обмеження щодо перших 12 місяців практики приватного виконавця. У цей період він не може працювати з рішеннями, сума стягнення за котрими дорівнює 20 млн. гривень або більше.
Юридичний помічник » Фізичним особам »1 216 переглядів