Надання автомобілів інвалідам після 15.09.2015 р.

15 вересня 2015 р. Верховна Рада України ухвалила Закон №2777 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями».
  Законом шляхом внесення відповідних змін до законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» та «Про гуманітарну допомогу» уточнено порядок надання інвалідам і дітям-інвалідам технічних та інших засобів реабілітації. Законом встановлено, що інваліду, законному представнику недієздатного інваліда чи дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням може бути безоплатно переданий їм у власність після закінчення 10-річного строку експлуатації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Нагадаємо, що відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999 (далі – Постанова № 999), для взяття на облік для забезпечення автомобілями подаються документи (заява, документи, що підтверджують інвалідність, висновок облМСЕК (ЦМСЕК, КрМСЕК) про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем). Інші документи (копія рішення суду про визнання інваліда недієздатним та копія рішення (розпорядження) про встановлення над ним опіки; посвідчення інваліда війни, посвідчення про належність до категорії 1 осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС тощо) подаються не всіма людьми з інвалідністю, а тільки в окремих випадках для підтвердження відповідного статусу, що дає право на пільги. Без подання цих документів реалізація права щодо забезпечення автомобілем буде унеможливлена або право буде реалізовано не в повному обсязі
Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
3 877 переглядів