Оформлення початку будівельних робіт в 2016 році

У листі Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 17.03.2016 р. № 40-701-12/2082  «Щодо реєстрації декларації про початок будівельних робіт» Держархбудінспекція надала роз’яснення, щодо реєстрації декларації про початок будівельних робіт замовник повинен отримати вихідні дані, основними складовими яких є містобудівні умови і обмеження, техумови, завдання на проектування, також потрібно розробити і затвердити проектну документацію.

Як відомо, ст. 26 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що суб’єкти містобудування зобов’язані дотримуватися містобудівні умови і обмеження під час проектування і будівництва об’єктів.

Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій.

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Згідно ст. 26 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», проектування та будівництво об’єктів власниками або користувачами земельних ділянок здійснюються в наступному порядку:

1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

2) розробка проектної документації та проведення в певних випадках експертизи;

3) затвердження проектної документації;

4) виконання підготовчих та будівельних робіт;

5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;

6) реєстрація права власності на об’єкт містобудування.

Слід звернути увагу, що містобудівні умови і обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.

Спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

за інформацією http//www. zkg.ua

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 298 переглядів