Банкрутство фізичної особи-підприємця

Згідно із заявою про визнання банкрутом фізичної особи – підприємця банкрутом господарський суд виносить ухвалу про арешт майна, що належить фізичній особі за винятком того майна, на яке не може бути звернено стягнення.
Все майно, на яке накладено арешт, складає ліквідаційну масу банкрута. Крім цього кредитора можуть ініціювати визнати окремі договори недійсними. На практиці зустрічаються випадки, коли банкрутства готуватися. Для цього підприємці цілком можуть слідувати пораді обізнаних осіб і починати розпродувати або іншим способом відчужувати належне їм майно. Якщо в процесі банкрутства кредиторами будуть встановлені такі факти а також те, що такі договори укладено протягом року до порушення справи про банкрутство, то цілком імовірна ситуація визнання цих договорів недійсними. Зрозуміло, що ініціаторами таких позовів будуть кредитори і результатом буде повернення майна.
Іншим вірогідним джерелом поповнення ліквідаційної маси громадянина – підприємця є отримання спадщини. Правда в цьому випадку суд зупиняє провадження у справі до моменту вирішення всіх питань пов’язаних зі спадщиною.
Закон допускає, призначення ліквідатора, в обов’язки якого входить реалізація майна банкрута.
Грошові кошти, отримані від реалізації майна, акумулюються на депозитному рахунку нотаріальної контори та використовуються для погашення вимог кредиторів.

використано матеріали з http://legalinform.net

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
2 685 переглядів