З 2013 року кількість груп платників єдиного податку можуть збільшити до шести.
Розмір єдиного податку, залежить від того, до якої групи віднесено суб’єкт господарювання.
До першої групи належать тільки фізичні особи-підприємці, які не використовують найману працю і здійснюють роздрібну торгівлю з торгових місць на ринках та / або надають побутові послуги населенню. Основні критерії групи: число найманих працівників- відсутні; обсяг річного доходу- не більше 150 тис.грн; ставка податку (на місяць)- від 1% до 10% мінімальної зарплати( встановлюється місцевими радами залежно від виду діяльності).
До другої групи відносяться фізичні особи-підприємці, які надають послуги, в тому числі побутові, платникам єдиного податку та / або населенню, займаються виробництвом або торгівлею товарами, діяльністю у сфері ресторанного господарства. Основні критерії групи: число найманих працівників- не більше 10 осіб; обсяг річного доходу- не більше 1 млн.грн; ставка податку (на місяць)- від 2% до 20% мінімальної зарплати(встановлюється місцевими радами залежно від виду діяльності).
До третьої групи відносяться фізичні особи-підприємці. Основні критерії групи: число найманих працівників- не більше 20 осіб; обсяг річного доходу- не більше 3 млн.грн; ставка податку (на місяць) з 1 січня 2013 року(згідно законопроекту N10224 ) – 3% (в разі сплати ПДВ) або 5% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу.
До четвертої групи належать юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми. Основні критерії групи:число найманих працівників- не більше 50 осіб; обсяг річного доходу-не більше 5 млн.грн; ставка податку (на місяць): з 1 січня 2013 року(згідно законопроекту N10224) – 3% (в разі сплати ПДВ) або 5% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу.
До п’ятої групи відносяться фізичні особи-підприємці. Основні критерії групи:число найманих працівників- не більше 20 осіб;обсяг річного доходу- не більше 20 млн.грн;ставка податку (на місяць): з 1 січня 2013 року – 7% (в разі сплати ПДВ) або 10% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу.
До шостої групи належать юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми. Основні критерії групи:число найманих працівників- не більше 50 осіб;обсяг річного доходу- не більше 20 млн.грн;ставка податку (на місяць): з 1 січня 2013 року – 7% (в разі сплати ПДВ) або 10% (при включенні ПДВ до складу єдиного податку) від доходу.
Вибір групи буде за підприємцями або підприємствами, при відповідності наведеним умовам.
Ріелтори й оцінювачі нерухомості, ювеліри та продавці ювелірних виробів можуть належати або до третьої, або до п’ятої групи платників єдиного податку .І до них буде застосовуватись ставка єдиного податку або 5% або 10%. Якщо платники першої, другої, третьої та п’ятої груп перевищують передбачений обсяг доходів, ставка єдиного податку складе 15% на суму перевищення.
Перша і друга групи будуть платити єдиний податок авансом не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовим внеском за весь звітний період, але не більше ніж до кінця поточного року. Усі інші групи повинні будуть платити податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал.
Якщо протягом календарного року платники податків не перевищили максимальний обсяг доходу по групі, то вони надалі залишаються працювати в цій групі. При виходу за граничні розміри доходів, представники третьої і четвертої груп можуть наступного року обрати відповідно п’яту та шосту групу, якщо ними не перевищено обсяг доходу 20 млн.грн. При цьому за попередній рік третя група повинна сплатити податок за надлишковий дохід за ставкою 15%, а четверта – по подвоєною ставкою.
Платник податку має право самостійно перейти в іншу групу, подавши заяву в податкову не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої та п’ятої груп, які є платниками ПДВ, анулюється свідоцтво платника ПДВ у порядку, встановленому Податковим кодексом.
автор: Правознавство.
Юридичний помічник
»
Публікації » 2 823 переглядів