Як влаштуватися на роботу в Службу безпеки України (СБУ)

Що потрібно для того,  щоб влаштуватися на роботу в Службу Безпеки України (СБУ).

Процедура працевлаштування в даній структурі відрізняється він прийому на роботу в інші державні органи,  в тому числі і прийому на роботу в «близькі по духу» прокуратуру і органи Міністерства Внутрішніх Справ.

Діяльність Служби безпеки України (далі – СБУ) регулюється Конституцією України,  законами України “Про Службу безпеки України”,  “Про державну таємницю”,  іншими нормативно-правовими актами України.

До складу співробітників Служби безпеки України належать: курсанти (слухачі) вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України,  працівники за строковим трудовим договором,  державні службовці та військовослужбовці.

Отже,  яким же чином можна обійняти одну із вищевказаних посад?

Курсант (слухач) вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України. Щоб стати курсантом (слухачем) потрібно пройти конкурс на прийом в Національну академію СБУ (це звичайно найвища форма роботи в СБУ),  а полягає він у наступному:

 • громадяни України,  які направлені органами Служби безпеки України й прибули до Академії для участі в конкурсі відборі для зарахування на навчання курсантами,  проходять у навчальному закладі обов’язкові медичний огляд,  психологічне обстеження,  оцінку рівня фізичної підготовки;
 • рівень фізичної підготовки оцінюється за виконанням трьох вправ: бігу на 100 м,  3000 м,  підтягування на перекладині – для юнаків; бігу на 100 м,  1000 м,  комплексної силової вправи – для дівчат.  Фізична підготовленість вступників оцінюється як “залік” або “незалік”;
 • мінімальна кількість балів сертифіката з профільних загальноосвітніх предметів,  з якими вступник допускається до участі в конкурсному відборі для зарахування на навчання курсантом,  – 150 балів.

Більше інформації про правила проведення конкурсу можете прочитати на офіційному сайті Служби безпеки України у розділі Національна академія СБ України.

Працівники за строковим трудовим договором.  Це працівники приблизно таких спеціальностей, як: працівники із забезпечення технічної роботи Служби безпеки України,  охоронці,  прибиральники,  куховарі в їдальні і т.п. Правила прийому на роботу таких працівників регулюється Кодексом законів про працю України та відповідає звичайному прийомові на роботу.

Державні службовці. Вони приймаються в Службу безпеки України відповідно до правил прийому державних службовців, що  регламентується Законом України «Про державну службу України»,  Постановою КМУ від 15.02.2002 р.  № 169 тощо. Це такі посади як слідчий Служби безпеки України,  криміналіст і т.п.

Військова служба в СБУ. Вимогами внутрішніх нормативно-правових актів СБ України передбачається,  що підбір кандидатів на військову службу в Службу безпеки України здійснюється шляхом ініціативного звернення громадян до органу,  підрозділу,  закладу СБ України,  за рекомендаціями співробітників органів безпеки та шляхом планового цілеспрямованого пошуку кандидатів на підприємствах,  установах,  організаціях.

Проходження військової служби в СБ України здійснюється на підставі: Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу»,  «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»,  Статутів Збройних Сил України,  Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, тощо.

[sam id=”4″ codes=”true”]Кандидати на військову службу в СБ України повинні відповідати таким критеріям:

 • мати громадянство України;
 • вік від 18 років до граничного віку перебування на військовій службі (жінки до 40 років);
 • освіта не нижче повної загальної середньої;
 • фізично та психологічно здорові;
 • відсутність судимостей.

Прийняттю на військову службу в СБ України передують наступні заходи:

 1. кандидат збирає та подає особисті документи.
 2. кандидат проходить медичне та психофізіологічне обстеження у військово-лікарських комісіях служби безпеки України.
 3. кандидат проходить співбесіду з психологом підрозділу СБ України.
 4. Стосовно кандидата проводять перевірку наданої інформації та документів, у зв’язку з наданням йому допуску до державної таємниці.
 5. вивчення кандидата з метою визначення профпридатності (співбесіди,  виконання різноманітних доручень та завдань) зацікавленим підрозділом.

Весь процес вивчення кандидата від початку до прийняття його на військову службу триває не менше ніж шість місяців.  Прийняття на військову службу здійснюється за наказом Голови служби безпеки України або уповноваженим ним керівником підрозділу, опісля всебічного вивчення кандидата,  а призначення на відповідну посаду – за наявності відповідної вакантної посади.

Зарахування на військову службу в СБ України здійснюється на підставі укладеного між кандидатом та СБ України контракту.  Контракт укладається у двох примірниках і зберігається в кожної зі сторін.

Після прийняття на військову службу співробітник СБ України бере на себе ряд зобов’язань,  йому надається право носіння зброї.  Крім того,  військова служба вимагає певних обмежень його прав. Військовослужбовцеві СБУ заборонено участь в політичних партіях,  об’єднаннях,  рухах,  страйках; виїзд за межі країни та гарнізону без дозволу керівництва; займатися підприємницькою діяльністю тощо.

 

 

 

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
268 923 переглядів
50 комментариев
  • Бажаю ! Але хотілося б , щоб в дії , тобто в групі швидкого реагування така як альфа , хотів би якщо треба то що б навчили

 1. Куда подавать документы свыше сказанные на поступление ?

 2. Хочу служить в СБУ прошол службу на востоке нашей страни. скажите куда обратиться пожалуйста??????

  • Высшее образование, военный билет, киевская прописка есть?

 3. Хочу служить в СБУ есть 2-а неоконченных высших образования (юридическое, экономичное) + военная кафедра младший лейтенант . Скажите куда можно подать рапорт на службу. Спасибо

  • есть несколько вопросов! У Вас киевская прописка? Сколько Вам лет?

  • Українець, що користується мейл.РУ, бажає працювати в СБУ, лол)))

 4. Куди звернутись для працевлаштування в СБУ? Є вища освіта, УБД.

 5. В першу чергу перевірте психологів на профпридатність. Не допустимо щоб НЕ адекватні люди проводили співбесіди!

 6. Закончил военную кафедру, младший лейтенант, есть высшее образование (специалист) инженер механик. Прописка в Днепропетровске.КМС по лёгкой атлетике. Есть желание работать в сбу, реально ли это?

 7. Хочу служыть в ЗБУ
  Полное средне образование
  Военный билет и киевская прописка есть
  26 лет

  • Молодой человек, Вам бы сначала правописанию научиться. ЗБУ нет – есть СБУ.

 8. Я так розумію цей форум як золотий білет. “хочу слижити в СБУ”, і тебе забрали?. Наша країна це країна повної курупції, щоб десь попасти не вистачає тільки вищої освіти, приписки і тд… треба добре “помазати”! Нам щоб тут щось змінити треба декілька поколінь перевчити нашого “минталитету”. Є в нас дійсно хороші люди , но цього не хватить!!!

 9. Пізнавальна стаття! Є бажання працевлаштуватись в СБУ, маю 3 (три) вищі освіти, необхідний досвід роботи в органах виконавчої влади. Завчасно дякую!

 10. Добрий вечір, чи можна перевестися із ДПСУ в СБУ, я в ДПСУ служу кінологом і хотів би дизнатися чи можна, чи ні?

 11. Здраствуйте. Хочу служить в СБУ , подскадите пожалуйста куда подать рапорт. Офицер запаса, высшее спортивное образование, участник боевых действий, г. Житомир.

  • Здраствуйте. Хочу служить в СБУ , подскадите пожалуйста куда подать рапорт. Офицер запаса, высшее спортивное образование, участник боевых действий, г. Житомир.
   26 лет.

 12. Можно ли перевестись с вооруженных сил Украины в СБУ действующему офицеру,военное звание старший лейтенант

  • доброго дня ! Я працюю в Державні прикордонні службі , і хочу влаштуватись в Службу безпеки . можливо таке чи ні?

 13. Добрий день,підскажіть будь ласка куди відправити заяву з питання працевлаштування (служби), в м.Київ чи по місцю проживання? проживаю я в м.Мукачеві .Маю велике бажання працювати.Офіцер запасу(молодший лейтенант), закінчую 2 вищих освіти юридчну і економічну, 21рік.

 14. Хочу працювати в СБУ
  Хмельницький. 22 роки
  Чи є вільні місця

 15. Добрий день)Під скажіть будь ласка,чи маю я можливість працевлаштування в СБУ Сумській обл.?Маю вищу освіту,пройшов строкову службу. 25 років

 16. Доброго дня. підкажіть чи є можливість піти на службу в СБУ у Вінницькій обл,, є вища освіта і офіцер запасу, молодший лейтенант, 25 років.

 17. Доброго дня, скажіть, будь ласка, де можна дізнатись про вакансії в СБУ, м.Маріуполь?

 18. Хотів би послужити Україні, не хочеться стояти осторонь, 25 років, активно займаюсь спортом, м. Бердичів

Comments are closed.