Оплата банківською карткою за кордоном

Порядок роботи конвертації валют при оплаті карткою.

В операції беруть участь три валюти – валюта рахунку (залежно від того, що лежить на рахунку – гривні, долари або євро), валюта операції (у якій оцінена послуга або товар) і валюта білінгу (у ній ваш банк розраховується з платіжною системою). При оплаті система спочатку перевіряє валюти операції і білінгу і при їх розбіжності конвертує суму за своїм курсом. Далі ваш банк отримує суму у валюті білінгу і конвертує у валюту рахунку, і лише після цього списує гроші з рахунку.

Мінімізація конвертацій
Потрібно домогтися збігу всіх трьох валют – рахунки, операції і білінгу. Тоді можна буде і зовсім обійтися без конвертації. Якщо у вас немає доларової карти, для мінімізації потрібно, щоб одна з валют – рахунку або операції, збігалася з білінгової. У такому випадку потрібно лише одна конвертація.

Дізнайтеся, в якій валюті розраховується ваш банк.
Картки Visa розраховуються тільки в доларах, тому, якщо ви частіше відвідуєте Європу, а не США, вам більше підійде MasterCard. Цими картами можна розраховуватися як у доларах, так і в євро.

Внутрішні курси
Як у Visa, так і у MasterCard є свої курси валют, по яких вони розраховуються. З ними можна ознайомитися на сайтах: http://kurs.com.ua/mastercard/uah і http://kurs.com.ua/visa/uah.

Курс, за яким міняє банк
Курс банку можна дізнатися на його сайті. Деякі банки використовують курс НБУ.

Як прорахувати втрати
Суму, яку ви втратили на конвертації валют, іноді буває складно підрахувати. Банк може конвертувати гроші не відразу, а через кілька днів, коли курс вже поміняється.

Як прорахувати витрати
Одного знання курсу недостатньо. Банк може знімати відсотки від покупки за кордоном. Щоб дізнатися точний розмір комісії, який може коливатися від сотих до кількох відсотків, зверніться в банк.
Слід пам’ятати, що комісія списується після того, як сума вашої покупки буде перерахована у валюті білінгу.

Конвертація при знятті готівки
Іноді за кордоном може виникнути необхідність заплатити готівкою. Скільки грошей ви втратите в такому випадку? Якщо скористаєтеся банкоматом свого банку – не втратите нічого, але для цього потрібно мати рахунок в міжнародному банку. Інший банк зніме з вас комісію за конвертацію, точний розмір якої потрібно уточнювати в банку. Зазвичай це сума в 2-5%.
Перед поїздкою варто убезпечити себе від непередбачених ситуацій. Запастия деякою кількістю доларів, євро або місцевої валюти; дізнатися всі нюанси конвертації валюти у вашому банку, а також вартість міжнародних переказів. Якщо є можливість – заведіть євро – або доларову карту.
 
Source: UBR/ Л.Шевченко

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 036 переглядів