Відповідно до ст. 71 Кодексу законів про працю України робота у вихідні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи в ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в ч. 2 цієї статті. Залучення окремих працівників до праці у вихідні дні допускається у виняткових випадках, в тому числі для виконання невідкладних, наперед не передбачених справ, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або її окремих підрозділів.
Залучення співробітників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Але при цьому ст. 72 визначає, що робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або грошима в подвійному розмірі. Також по ст. 107 КЗпП України робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі;
1) відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
3) працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день робилася в межах місячної норми робочого часу і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму .
Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. За бажанням працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку. Таким чином, ваш роботодавець не має рації, і компенсація за роботу у вихідний повинна відповідати нормам трудового законодавства”.
http://ukr.segodnya.ua/
Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »2 787 переглядів