Особи які мають право на безкоштовні путівки в санаторії

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності листом від 15.12.2016 р. № 2.4-46-2241 надав роз’яснення про осіб, які мають право на безкоштовні путівки в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів.

Статтею 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 N 1105-XIV (далі – Закон N 1105) визначено, що для забезпечення відновлення здоров’я застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду. При цьому рання санаторно-курортна реабілітація спрямована на відновлення здоров’я працездатної особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності (оплата “лікарняних” за рахунок коштів Фонду), оскільки вона здійснюється безпосередньо після стаціонарного лікування і хворий направляється в санаторій із відкритим листком непрацездатності. Медична реабілітація, як санаторно-курортний етап лікування, призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та здійснюється за медичними показаннями.

На відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають право будь-які застраховані особи та члени їхніх сімей відповідно до Закону №1105. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Реабілітаційне лікування надається по путівках, видача яких здійснюється з урахуванням вимог Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду №12 від 25.02.2009 р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2009 за N 339/16355.

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 227 переглядів