Регулятивний документ:
Положення «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР», що затверджене Указом Президії Верховної Ради УРСР від 12.03.1981 № 1654-X.
Право подавати свої пропозиції щодо перейменування мають фізичні та юридичні особи. Ініціатива має бути оформлена у документі (лист, протокол тощо), що подається до виконавчого комітету місцевої ради.
Розглядом пропозицій по перейменуванню займається виконавчий комітет відповідної ради. Для детального опрацювання питань, пов’язаних із перейменуванням, виконавчий комітет може уповноважити займатися їх вивченням окрему особу або ж створити допоміжний орган, наприклад, комісію. Однак, рішення комісії носять рекомендаційний характер.
На етапі роботи виконавчого комітету для вивчення громадської думки щодо найменування (перейменування) об’єкта, обов’язковим є проведення громадського обговорення. Організатори громадського обговорення самостійно визначають форми його проведення з огляду на необхідність залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників та власні організаційні можливості. Строк проведення громадського обговорення обчислюється з дня оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення і повинен становити не менш як два місяці.
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення оприлюднюється органами місцевого самоврядування на власному офіційному веб-сайті або в інший прийнятний спосіб.
Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення, але не менш як протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.
Організатор громадського обговорення протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) узагальнює їх та готує звіт, у якому зазначаються найменування організатора, зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.
Пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, оприлюднюються у спосіб, за допомогою якого було оприлюднене інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення.
За результатами розгляду питання, після проведення обговорення, виконавчий комітет приймає рішення щодо внесення на розгляд ради рішення про найменування (перейменування) об’єкта (наприклад, вулиці) та подає на розгляд ради всі необхідні документи.
Одночасно з погодженням радою відповідного рішення, також пропонується порушити клопотання перед обласною радою щодо внесення подання (клопотання) до Верховної Ради про перейменування населеного пункту (питання первинно розглядає профільний комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради).
Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »2 979 переглядів