У разі встановлення вини поліцейського за результатами проведеного службового розслідування видається письмовий наказ про застосування до поліцейського одного з видів дисциплінарного стягнення, зміст якого оголошується особовому складу органу поліції.
До поліцейських можуть застосовуватися такі види дисциплінарних стягнень:
- зауваження;
- догана;
- сувора догана;
- попередження про неповну службову відповідність;
- пониження у спеціальному званні на один ступінь;
- звільнення з посади;
- звільнення із служби в поліції.
Під час визначення виду стягнення керівник враховує характер проступку, обставини, за яких воно було вчинене, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, попередню поведінку поліцейського, його ставлення до служби.
За кожне порушення службової дисципліни застосовується лише одне дисциплінарне стягнення. Якщо поліцейський вчинив кілька дисциплінарних проступків, стягнення застосовується в межах відповідальності, визначеної за дисциплінарний проступок, який є за ступенем тяжкості більш грубим з числа вчинених.
У разі порушення службової дисципліни кількома поліцейськими дисциплінарне стягнення застосовується до кожного окремо.
У разі вчинення поліцейським незначного проступку керівник може обмежитися його попередженням про необхідність дотримання службової дисципліни.
У разі притягнення до дисциплінарної відповідальності поліцейського, який має дисциплінарне стягнення і знову допустив порушення службової дисципліни, дисциплінарне стягнення, що застосовується, повинно бути суворішим, ніж попереднє.
У разі повторного вчинення поліцейським незначного проступку з урахуванням його сумлінного ставлення до виконання обов’язків за посадою або нетривалого перебування на посаді (до трьох місяців) керівник може обмежитися раніше застосованим до такого поліцейського дисциплінарним стягненням.
Дисциплінарне стягнення у вигляді пониження в спеціальному званні на один ступінь стосовно поліцейських, які мають первинні спеціальні звання, і звільнення з посади стосовно поліцейських, які обіймають посади найнижчого рівня, не застосовується.
Дисциплінарне стягнення застосовується у строк до одного місяця від дня виявлення дисциплінарного проступку і шести місяців від дня його вчинення шляхом видання дисциплінарного наказу.
У разі проведення службового розслідування за фактом учинення дисциплінарного проступку днем його виявлення вважається день затвердження висновку службового розслідування.
Перебування поліцейського на лікарняному (у період тимчасової непрацездатності) чи у відпустці не перешкоджає застосуванню до нього дисциплінарного стягнення.
Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 347 переглядів