Відповідно до чинного законодавства України, Стягувач має право вимагати від державного виконавця виконання наступних дій:
1. Накладати арешт на рухоме і нерухоме майно боржника. Зрозуміло, мова не йде про різний непотріб. Щоб ваш боржник швиденько не переоформив квартиру та машину на третіх осіб, першою дією виконавця має бути саме накладення арешту на майно. Наприклад заарештований автомобіль можуть просто забрати на штраф майданчик, після чого, його власникові буде дешевше розрахуватися з особою, якій він винен гроші, ніж з Державою.
2. Звертатися до суду за встановленням обмеження у праві виїзду за кордон. Даний захід є дієвим, якщо боржник періодично їздить за кордон.
3. Розшукувати майно і гроші боржника, посилаючи запити до органів державної реєстрації, фіскальної служби, житлового обліку, МВС, ДАІ та банківські установи.
4. Звертатися до міліції для оголошення в розшук боржника. Слід пам’ятати, що під час розшуку як боржника, так і його майна, виконавче провадження зупиняється.
5. Здійснювати, з дозволу суду, примусове проникнення в приміщення, що належить боржнику і описувати з метою подальшої реалізації майно, що там знаходиться.
6. Звертатися до міліції для примусового приводу в кабінет державного виконавця.
Це основні і першочергові дії, які повинен вжити державний виконавець для належного виконання судового рішення та захисту прав Стягувача, та які реалізуються відповідно до конкретної ситуації. Однак, як правило, більшість державних виконавців в першу чергу займаються тими справами, Стягувачі (зацікавлені особи) в яких найчастіше пишуть скарги в різні інстанції.
3 812 переглядів