Заміна побутового газового обладнання

Правове регулювання заміни газового обладнання (газових плит, газових водонагрівачів, тощо) населенням у своїх житлових приміщеннях регулюються пунктом 5 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 08.06.2015 № 674/27119, а також пунктом 5 глави 1 розділу V Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.11.2015  № 1379/27824.

Відповідно до підпункту 5.5 пункту 5 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015  № 285 «Заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря (наймача)) до газорозподільного підприємства суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання зазначених робіт, виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю.

Заміна обладнання оформлюється ескізом у разі заміни газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. В інших випадках – з оформленням виконавчо-технічної документації. Відключення газу перед заміною газового обладнання здійснюється газорозподільним підприємством за заявою власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)). Пуск газу після заміни газового обладнання проводиться газорозподільним підприємством за зверненням власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) після проведення інструктажу із безпечної його експлуатації. Документи щодо заміни газового обладнання передаються до архіву газорозподільного підприємства.

Питання грошових платежів та термінів по заміні газового обладнання за ініціативи фізичної особи законодавчо не регулюється, а встановлюється на підставі договірних відносин між замовником та виконавцем робіт.

Питання надання пільг інвалідам війни на виконання робіт по заміні газового обладнання не відноситься до повноважень Міненерговугілля, пропонуємо Вам звернутись з цього питання до Міністерства соціальної політики України.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 697 переглядів