Зразок звернення до електропостачальної організації

Голові правління ПАТ «ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО»

Матвіїшину В.Є.

79052, м. Львів, вул. Сяйво, 10

Мешканців с.Персенківка

Контактна особа:

Нечипоренко Никифір Калістратович

Адреса для листування:

79999, с.Персенківка, вул. Б.І.Антонича

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Пане Володимире!

ПАТ «ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО» надає послуги з забезпечення електроенергією мешканців с.Персенківка. Недостатня потужність електромереж в селі, та часте знеструмлення, створюють побутові незручності для мешканців, та виведення з ладу електрообладнання.

Ваше підприємство зобов’язане працювати на підставі Правил користування електричною енергією для населення (затв. ПКМУ від 26 липня 1999 р. N 1357) (далі по тексту – Правила), та Типового договору на постачання електроенергії. Однак вищевказані Правила та Договір постійно порушуються.

Відповідно до п 38. Правил користування електричною енергією для населення (затв. ПКМУ від 26 липня 1999 р. N 1357) (далі по тексту – Правила):

Енергопостачальник зобов’язується:

 • забезпечувати надійне постачання електричної енергії згідно з умовами ліцензій та договором;
 • надавати інформацію про послуги, пов’язані з електропостачанням, та про терміни обмежень і відключень;
 • гарантувати безпечне користування послугами, пов’язаними з електропостачанням, за умови дотримання споживачами вимог правил безпечної експлуатації внутрішньої електромережі, електроустановок та побутових електроприладів;
 • розглядати звернення та претензії споживача щодо надання послуг, пов’язаних з постачанням електричної енергії, та приймати з цього приводу рішення у терміни, передбачені законодавством;
 • приймати письмові та усні повідомлення (у тому числі засобами зв’язку) споживачів щодо порушення електропостачання або порушення параметрів якості електричної енергії, а також вживати заходів до відновлення електропостачання та приведення показників якості у відповідність з вимогами нормативних документів.

Відповідно до цих же правил, а саме п.41. Споживач електричної енергії має право на:

 • отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами;
 • відшкодування згідно із законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав;
 • якісне обслуговування енергопостачальником електричних мереж і приладів обліку.

Таким чином, очевидним є факт постійного порушення Львівобленерго Правил та договорів на постачання електроенергії, через що є підстави притягнення даного підприємства до відповідальності, що передбачена тими ж Правилами, зокрема:

 • п. 44. «У разі тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника він несе відповідальність згідно з умовами договору у розмірі двократної вартості недовідпущеної споживачу електричної енергії».
 • п.45. «У разі відпуску споживачу електричної енергії, параметри якості якої знаходяться поза межами показників, зазначених у договорі, енергопостачальник несе відповідальність і сплачує 25 відсотків вартості такої енергії».
 • п.46. «У разі порушення прав споживачів (відмова споживачеві в реалізації його прав, надання послуг, що за якістю не відповідають вимогам   нормативно-технічних   документів,   відмова у наданні необхідної та достовірної інформації, ухилення від перевірки якості   електричної   енергії   тощо)   енергопостачальник   несе відповідальність згідно із законодавством та договором».

На підставі вищевикладеного, з метою недопущення подання на ваше підприємство скарг в НКРЕ, Держспоживінспекцію, Антимонопольний комітет України, а також пред’явлення до вашого підприємства колективних позовів від мешканців смт.Рудно, просимо:

1. Передбачити в бюджеті ПАТ «Львівобленерго» на 2016 р. кошти на оновлення електрообладнання в с.Персенківка для покращення потужності та роботи електромереж;

2. Вжити заходів щодо оновлення електрообладнання в с.Персенківка, покращення потужності та роботи електромереж, в 2016 році.

Додаток: підписи мешканців с. Персенківка на 5 аркушах.

Від імені мешканців с.Персенківка            Н.К.Нечипоренко

14.12.2015 р.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
14 643 переглядів