Повернення товару по гарантії

Добрый день.
20.01.15 сдала в сервисный центр магазина телевизор на ремонт по гарантии. Поломка заключалась в том, что телевизор не принимал сигнал пульта, в остальном все было хорошо. Ремонт должен был длиться не более 42-х дней. Ближе к концу срока я два раза звонила в СЦ, там отвечали, что товар ремонтируется. Сроки вышли и прошло еще 3 дня… 06.03.15 звоню. Сначала у них не работала программа, потом они начали рассказывать, что пока ничего не могут узнать про мой телевизор, в итоге с 4-й попытки добиться хоть какой-то информации мне сказали, что мой телевизор не подлежит ремонту и мне могут вернуть деньги за него. Но… цены выросли в 3-4 раза меня не устраивает возврат несчастных 2-х тысяч, на них я сейчас ничего не куплю. Я хочу свой телек. Или возврат суммы с перерасчетом стоимости. Но и перерасчет у них не может быть произведен, т.к. такого товара у них в наличии нет, значит и перерасчитывать нечего!
Аналогичный товар предлагают естественно с доплатой, я сейчас не могу заплатить 3-5 тыс за такой же телевизор другой марки. Что мне теперь делать с двумя тысячами грн.? Подскажите, пожалуйста, на что я могу рассчитывать в данной ситуации.
Возвращать мой старый телевизор мне тоже отказались.
Заранее спасибо.
г. Киев

Відповідь юриста:

Доброго дня. Почну з того, що відповідно до Закону України “Про захист прав споживачів” гарантійний ремонт (безоплатне усунення недоліків) товару повинен тривати не більше 14 днів, але за згодою сторін може встановлюватись інший строк. Отже, якщо Ви не погоджували вказані вище 42 дні на ремонт (про це не вказано в квитанції чи іншому документі за Вашим підписом), то це суперечить закону. Відповідно до закону при порушенні строку проведення гарантійного ремонту продавець товару (виконавець ремонту) сплачує пеню в розмірі 1% від вартості товару за кожен день прострочення. Таким чином, Ви можете вимагати сплати пені. Окрім того, за Вашою заявою на період гарантійного ремонту продавець повинен був надати Вам у безоплатне користування інший телевізор.
Щодо заміни товару, який не підлягає ремонту, то відповідно до вказаного вище закону споживач за своїм вибором має право вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми або заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар. Отже, вибирає варіант не продавець, а споживач. Далі, при заміні товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться. Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну. Таким чином, рекомендую Вам в письмовій формі вимагати саме заміни неякісного товару на аналогічний товар з визначенням ціни телевізора, що вийшов з ладу, на день обміну. Якщо продавець відмовить, то звертайтесь в Інспекцію з питань захисту прав споживачів.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
4 468 переглядів