Пропозиція райадміністрації облаштувати сквер за власний рахунок

Керівникові ініціативної групи «Група 109» мешканців Сихівського району м.Львова

Піпі Наталі

пр. Червоної Калини,_____, кв.___, м.Львів, 790___

Голові Сихівської райадміністрації м.Львова

Маруняк Ірині

пр.Червоної Калини, 66, м. Львів, 79049

Шановні Пані!

Ви в повній мірі володієте інформацією що склалася навколо питання пов’язаного з облаштуванням скверу та будівництвом ТОЦ по пр. Червоної Калини 109 у м.Львові, тому як вступом до свого відкритого листа, я лише в загальних фразах її нагадаю.

01.07.2013 р. я отримав від Львівської міської ради містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на будівництво нової будівлі зі знесенням існуючої будівлі кафе, затверджені наказом №197.

На даний час, внаслідок дій ініціативної групи мешканців на чолі з гр. пані Наталею Піпою, міська рада скасувала свій наказ №197 від 01.07.2013 р. Через це, я подав адміністративний позов в Галицький районний суд м.Львова до Львівської міської ради, про визнання рішення №501 від 10.07.2014 р. протиправним та його скасування. По даній справі 27.10.2014 р. судом винесено рішення на мою користь. Тобто, станом на даний час я маю право продовжити будівельні роботи.

Перед цим – 23.10.2014 р. на сесії Львівської міської ради депутати затвердили ухвалу про створення скверу на пр. Червоної Калини, 109 , внесли його в перелік скверів Сихівського району, як «Сквер Гідності» і ніби-то затвердили його межі (оскільки чітких меж все-таки визначено не було, так як і немає чітко визначених меж в жодного іншого скверу в Сихівському районі м.Львова). Площа скверу визначена в розмірі 0,361 га, проте, як окремо зазначив начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Сергій Коровайник, це тимчасові межі і лише орієнтовна площа.

Закономірно, що прийнята напередодні виборів до парламенту, без відповідного аналізу і підготовки, ухвала ЛМР про затвердження меж скверу по просп. Червоної Калини, 109 носить спірний характер. Попри це, в черговий раз хочу нагадати, що я не менше за Вас зацікавлений в тому, щоб територія біля 109 будинку на просп. Червоної Калини була в якнайкращому стані.

Звертаю Вашу увагу, що я, як мешканець Сихова, зовсім не є проти скверу як такого, одначе, я категорично проти того, щоб під прикриттям скверу на мене тиснули як на підприємця. Крім того, мої законні інтереси як орендаря земельної ділянки, як і законні інтереси орендарів інших суміжних ділянок теж пасувало б врахувати. Щоб не загострювати ситуації, не активізовувати нових протестів як громадян так і підприємців, понесення фінансових витрат міським бюджетом Львова, псування ділової репутації міських депутатів та службовців (тим більше, що спір вирішений судом першої інстанції на мою користь, хоча і Львівська міська рада має намір його оскаржити), я маю намір знайти з Вами порозуміння.

Ч.1. ст.10 та ч.2.ст.23 Закону «Про благоустрій населених пунктів» визначають, що до повноважень міських рад належить затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів, благоустрій здійснюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

Ч.3.ст.20 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» регламентує, що «Фінансування місцевих програм з благоустрою населених пунктів проводиться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів».

На даний час немає затвердженої місцевої програми та погодженого у встановленому порядку проекту по благоустрою, що зокрема підтверджує Департамент містобудування. Також нічого не відомо про наявність такого проекту та програми в цілому, взагалі.

Бюджетом м.Львова на 2014 р. були передбачені лише кошти на поточне утримання об’єктів благоустрою м.Львова. Використання коштів на реалізацію програми з благоустрою бюджетом міста не передбачені. Таким чином, внаслідок хронічних недостач коштів в міському бюджеті, зрозуміло що і в 2015 р. коштів на розробку проекту та проведення благоустрою «Скверу Гідності» в міста не буде. Отже, незрозумілим є джерело фінансування заходів по благоустрою.

Так, міська рада надала між будинковій території що називається сквером офіційний статус «сквер» та назву «Сквер Гідності», однак, Ви розумієте, що титул «сквер» сам по собі жодним чином не впливає на облаштування території. Встановлення кількох лавок за кошти мешканців не вирішують питання благоустрою скверу. На мою думку потенціал даної території є вищим, і цей потенціал треба розвивати та використовувати по максимуму.

Я, як підприємець, і як просто член громади, маю право внесення в установленому порядку на розгляд органів місцевого самоврядування пропозицій з питань благоустрою, здійснення громадського контролю за дотриманням правил благоустрою, брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою, отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою долучатися в т.ч. фінансово щодо реалізації проектів благоустрою.

Даними правами я бажаю скористатися, через що прошу в цьому сприяння як Сихівської райадміністрації так і громадських активістів на чолі з Піпою Наталею.

Таким чином, даним листом я пропоную Вам наступне:

  1. Прошу залучити мене до проекту облаштування «Скверу Гідності». Я готовий організувати та здійснити разом з активними мешканцями роботу по розробці, громадському обговоренню, погодженню по всій законній процедурі проекту та реалізації проекту благоустрою скверу. Готовий поділитися напрацюваннями, здійсненими при підготовці проекту благоустрою території в рамках будівництва ТОЦ.
  2. Я готовий відкрити благодійний рахунок з цільовим призначенням «облаштування Скверу Гідності» та організувати збір коштів на даний рахунок (або будь-який інший рахунок, при обов’язковому дотриманні мети витрати даних коштів та оформленні таких відносин в правовому полі). При цьому гарантую наповнення такого фонду на суму не менше ніж 1 000 000,00 (один мільйон) гривень.
  3. Відповідно до ч.5. ст.15. ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» власник об’єкта благоустрою забезпечує встановлення на об’єкті благоустрою громадських вбиралень. Це ж саме але набагато детальніше описують Державні будівельні норми Б.2.2-5:2011 «БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЙ». Як ми бачимо по м.Львову – в скверах та парках немає громадських вбиралень. Причина є зрозумілою – в бюджеті немає коштів. Також, якщо дану вбиральню облаштовувати до тих же санітарних та будівельних норм, то з території скверу мало що залишається для самого скверу. Тим самим, місцева влада порушує як норму закону, так і права мешканців. Через це ні в кого немає сподівань що в черговому сквері – «Сквері Гідності» буде громадська вбиральня. Я ж пропоную долучитися до облаштування громадської вбиральні, – обладнати її в моїй будівлі, що межуватиме зі сквером.
  4. Як я писав вище, сквер це не тільки кілька лавок. Потенціал скверу як місця відпочинку має бути значно вищим. Я пропоную облаштувати на ньому обгороджений від собак дитячий майданчик, встановити спортивний майданчик. В будівлі, яка буде збудована поруч, будуть кімната матері і дитини.
  5. Візьміть до уваги, що після облаштування скверу, необхідно буде здійснювати його догляд та обслуговування. Без таких робіт, через низьку культуру окремих членів нашого суспільства, всі вкладені в сквер гроші та праця можуть бути змарновані. Тому я можу взяти на себе частину обов’язку з утримання території в належному стані.
  6. Для реалізації моїх намірів викладених в даному листі – прошу надати мені для ознайомлення креслення, плани чи хоча б межі скверу, проголосованого на сесії ЛМР 23.10.2014 р.
  7. Для обговорення моїх пропозицій прошу Голову Сихівської райадміністрації виділити приміщення для організації зустрічі громади (ініціативних груп) зі мною як підприємцем що має намір долучитися до реалізації проекту благоустрою, організувати громадське обговорення проекту благоустрою «Скверу Гідності» з врахуванням мого внеску та того, що він буде межувати з будівлею, що буде збудована поруч.
  8. Для обговорення моїх пропозицій прошу пані Наталю Піпу організувати (та сприяти конструктивному спілкуванню) зустріч громади (ініціативних груп) зі мною як підприємцем що має намір долучитися до реалізації проекту благоустрою, організувати громадське обговорення проекту благоустрою «Скверу Гідності» з врахуванням мого внеску та того, що він буде межувати з будівлею, що буде збудована поруч.
  9. Оскільки мої працівники, відвідувачі мого кафе, люди задіяні в проекті будівництва, підприємці, що здійснюють свою діяльність поруч даного скверу – теж частина Сихівської громади, прошу залучати до громадського обговорення процесу благоустрою та громадських ініціатив також громадську організацію «Львівська асоціація малого бізнесу» (вул.Коломийська, 19/75, м.Львів, 79066), членами якої є, або відношення до якої мають вказані мною особи.

З повагою, та сподіванням на отримання відповіді у встановлені терміни,-

СПД ФО                  В.О.Кульчицький

 

avtor Володимир Цілінський
Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 101 переглядів