Чи можливо отримати субсидію?

Добрий день. Прочитав що для отримання субсидії з квітня, в кожну сімю прийдуть документи для заповнення. Що для отримання субсидії треба буде лище 2 документа заява та декларація. Виникло питання яке турбує багато українців. Де взяти декларацію про доходи, якщо легальної роботи майже не було? В квартирі проживає і прписанні 4 особи. В бюрократичних центрах зайнятості на обліку не стоїмо. Що робити в цьому випадку? Дякую.

Відповідь юриста:

Доброго дня. Порядок надання субсидій на оплату житлових послуг буде змінений з 1 травня 2015 року. Для отримання субсидій необхідно подати лише 2 документи: спрощена заява та спрощена декларація про доходи та витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. За бажанням особи вона може подати довідки про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (лише за бажанням). Форма заяви та декларації встановлені урядом. Планується, що у квітні кожне домогосподарство одночасно з рахунками для оплати за житлово-комунальні послуги отримає спрощені форми заяви та декларації (якщо не отримаєте, то вказані форми можна отримати в Управлінні соціального захисту населення). Для отримання субсидій особа повинна заповнити заяву та декларацію та подати їх до Управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. Подати можна особисто або надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Управління соцзахисту самостійно буде надсилати запити до державних органів і органів місцевого самоврядування з метою перевірки правильності вказаних заявником даних. Якщо з’ясується, що заявник свідомо надав неправдиві відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, в призначенні субсидії буде відмовлено або надання її буде припинено. Крім цього заявник зобов’язаний буде повернути надміру перераховану йому суму субсидії у подвійному розмірі.
Щодо осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються, не перебувають на обліку в центрі зайнятості, не отримують соціальних виплат, то до розрахунку доходу таких осіб враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи (зараз 1218 грн.), тобто з 1 травня 2015 року наявність таких осіб не буде перешкодою для отримання субсидій.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
2 564 переглядів