До Галицького районного суду м. Львова
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
Позивач Нечипоренко Ірина Степанівна
79012, м.Львів, вул. Пржевальського, буд.5, кв.2
Відповідач Виконавчий комітет Львівської міської ради
79008, м.Львів, пл.Ринок,1.
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання права власності на спадкове майно
Відповідно до заповіту від 15.01.2013 року (копія заповіту додається), Ава А.Б., усе своє майно, де б воно не було та з чого б воно не складалося, та взагалі все те, що належатиме їй на день смерті та все те, на що вона за законом матиме право, заповіла своїй доньці – Нечипоренко Ірині Степанівні (Позивачці). Позивач проживала з Авою А.Б. до дня її смерті в квартирі №2 в будинку №5 по вул.Пржевальського у м.Львові, доглядала померлу, за власний рахунок поховала її, та після смерті утримує та доглядає за вказаною квартирою. (довідка з ЛКП додається).
Після смерті Авої Авлентини Баданівни, яка сталася 15 липня 2014 року (копія свідоцтва про смерть додається), залишилася як спадкове майно, 1/2 частини квартири №2 в будинку №5 по вул.Пржевальського у м.Львові.
Для отримання спадкових документів Позивач 02.03.2015 року звернулася до приватного нотаріуса Чайківського Ю.Б. про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті Авої А.Б. Однак, нотаріусом їй в цьому було відмовлено, через те, що відсутня реєстрація правовстановлюючих документів на спадкове майно (копія листа від нотаріуса додається).
1/2 частина квартири №2 в будинку №5 по вул.Пржевальського у м.Львові була у власності померлої Авої Галини Василівни на підставі свідоцтва про право власності на квартиру №123456 від 21.12.1999 р. (копія додається).
1/2 частину квартири №2 в будинку №5 по вул.Пржевальського у м.Львові померла Ава Авлентина Баданівна отримала в спадок від свого чоловіка Ава Степана Никифоровича (копія свідоцтва про право власності на квартиру №123456 від 21.12.1999 р. та копія свідоцтва про право на спадщину за законом АВО №654321 від 02.12.2010 р., що видане приватним нотаріусом Гаврилюком О.Р. додаються).
Відповідно до ч. 3 ст.1268 ЦК України – спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку на її прийняття, він не заявив про відмову від неї. На момент смерті та після смерті свого чоловіка, Ава А.Б. проживала в квартирі №2 будинку №5 по вул.Пржевальського у м.Львові, тому фактично прийняла спадщину. Однак через тривалий хворобливий стан, Ава А.Б. не зареєструвала своє право власності на частку вищевказаної квартири в органах БТІ.
Тимчасове положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно встановлює, що до 1 січня 2012 року державна реєстрація права власності та права користування (сервітут) на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; права власності на об’єкти незавершеного будівництва, а також облік безхазяйного нерухомого майна, довірче управління нерухомим майном проводилося реєстраторами БТІ, створеними до набрання чинності Законом України від 11 лютого 2010 року “Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” та інших законодавчих актів України” та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Саме не вчинення спадкодавцем Авою А.Б. відповідних дій по оформленню свого права власності і одержання відповідного свідоцтва про право власності і спричиняє сьогодні подання даної позовної заяви про визнання права власності, оскільки в нотаріальному порядку оформити своє право власності на спадщину Позивачка не може.
Майнових спорів з приводу заявлених вимог про спадкування зазначеної частини квартири не існує. Інших спадкоємців, ні за законом, ні за заповітом, після смерті Авої А.Б. не має.
Згідно ч.1. ст. 1223 ЦК України – право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ст.321 ЦКУ, право власності є непорушним.
Право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою (ст. 392 ЦКУ).
Згідно ст.15 ЦКУ кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до вимог п.1 ч. 2 ст.16 ЦКУ, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч. 2ст.16 ЦКУ, ч.1 ст. 3 ЦПК України, –
ПРОШУ СУД:
- Визнати за Нечипоренко Іриною Степанівною, що мешкає та зареєстрована за адресою: м.Львів, вул.Пржевальського, буд.5, кв.2 в порядку спадкування за заповітом після смерті Авої Авлентини Баданівни, право власності на спадкове майно, а саме частку в розмірі 1/2 квартири №2 в будинку №5 по вул.Пржевальського у м.Львові, що успадкована Авою Авлентиною Баданівною від Ава Степана Никифоровича.
ДОДАТКИ ДО ПОЗОВУ:
- Копія паспорта Нечипоренко Ірини Степанівни.
- Копія свідоцтва про смерть Авої А.Б. від 15.07.2014 р. бланк 1-СГ №0025.
- Копія заповіту 15.01.2013.
- Копія листа нотаріуса № 15 від 04.03.2015 р.
- Копія свідоцтва про право власності на квартиру №123456 від 21.12.1999 р.
- Копія свідоцтва про право на спадщину за законом.
- Довідка з ЛКП.
- Копія позовної заяви з додатками.
- Квитанція про сплату судового збору.
04 березня 2015 р. І.С.Нечипоренко
Юридичний помічник » Фізичним особам » Спадкування »
22 561 переглядів