Адміністративний позов порушення термінів перебування автомобіля в Україні

Сихівському районному суду м.Львова

79000, м.Львів, вул. Чоловського, 2

Позивач:             Нечипоренко Никифір Калістратович

79069, м.Львів, вул. Б.І.Антонича,00/00

Відповідач:         Львівська митниця Державної Фіскальної служби України

79000, м.Львів, вул.Коштюшка, 1

 

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про порушення митних правил

25 грудня 2015 р. Львівської митницею Державної Фіскальної служби України було складено Постанову у справі про порушення митних правил №2600/20908/15, відповідно до змісту якої мене – Нечипоренко Н.К. (далі по тексту – Позивача) було притягнуто до відповідальності, відповідно до ч.3.ст.470 Митного кодексу України, та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8500,00 грн.

Я вважаю, що вищевказана постанова винесена Відповідачем без повного та належного дослідження всіх обставин справи та наданих мною доказів, а тому є незаконною, і підлягає скасуванню.

Відповідно до обставин справи, 01 листопада 2015року у зоні митного контролю пропуску «Краковець-Корчова», митного поста «Краковець» Львівської митниці, при в’їзді Позивачем з Польщі в Україну на автомобілі «Renault» р.н. RZ4391K., Державною митною службою України було виявлено, що Позивачем пропущено строк транзитного перебування на території України іншого автомобіля – MERSEDES-BENZ державний номер RZ 4598F, VIN: WDB1241251B263644, який в’їхав в Україну 05.10.2015 р. та складено протокол про порушення митних правил №2600/20908/15 від 01.11.2015 р.

Автомобіль, що був ввезений Позивачем на територію України (MERSEDES-BENZ р.н. RZ 4598F, VIN: WDB1241251B263644) внаслідок несправності електрообладнання був транспортований 08 жовтня 2015 року для діагностики та ремонту на станцію технічного обслуговування ТзОВ «ФЕНІКС 555» що у м.Львів по вул.Хуторівка, 23. В ході діагностики первинно було встановлено несправність електропроводки та електрогенератора. Дана несправність автомобіля є вкрай суттєвою, оскільки поломка електрогенератора по суті призвела до неможливості зарядки акумулятора, що в свою чергу унеможливило рух транспортного засобу, та роботу електрообладнання автомобіля, зокрема і в тому числі – фар. Тому мені довелося залишити свій транспортний засіб на СТО «ФЕНІКС 555». Терміни ремонту не могли бути відомі ні СТО ні Позивачеві, оскільки була необхідна заміна електрогенератора, якого на сервісі не було в наявності, тому була потреба в його пошуку та замовленні, що могло зайняти від кількох днів до кількох тижнів. Фактично, автомобіль був в ремонті по 11 листопада 2015 року. Даний факт підтверджується Довідкою № 198 від 11 листопада 2015 року виданою Товариством з обмеженою відповідальністю «ФЕНІКС 555» та актом №ОУ-198 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 11 листопада 2015року. (копії додаються).

08 жовтня 2015 р. мені необхідно було бути в м.Жешув республіки Польща, оскільки на дану дату в мене була призначена операція по виправленню викривлення перегородки носа (оскільки внаслідок алергічних реакцій в мене ускладнювалося дихання). За попередніми даними, дані маніпуляції мали зайняти 1-2 дні.

Таким чином, через необхідність термінового виїзду на лікування, я поїхав на іншому транспортному засобі, а саме автомобілі «Renault» р.н. RZ4391K, а автомобіль MERSEDES-BENZ р.н. RZ 4598F залишив для ремонту на сервісі.

 

Відбуваючи на лікування до Республіки Польща, я не міг знати, що термін мій перебування на лікуванні перевищить заплановані 1-2 дні. У зв’язку із тим, що під час операційного втручання виявилися деякі ускладнення, стаціонарне лікування зайняло 3 дні, і лікуючий лікар рекомендував, після перебування в стаціонарі, ще на 3 тижні залишитися у м.Жешув, Республіка Польща, щоб в разі виявлення післяопераційних ускладнень, для їх усунення могти негайно звернутися до лікарні, де проводилося хірургічне втручання.

Відповідно до інформаційної карти стаціонарного лікування № 31439/3169 від 10.10.2015 р., Нечипоренко Н.К., протягом 3-х днів, з 08.10.2015 р. по 10.10.2015 р. дійсно перебував на стаціонарному лікуванні у Клініці отоларингології міста Жешув, Республіки Польща (копія інформаційної картки додається). Під час даного стаціонарного лікування було проведено операційні маніпуляції по усуненню викривлення перегородки носа та видалення поліпів носа. З 08 жовтня 2015 по 30 жовтня 2015року Позивач весь час перебував у м.Жешув Республіка Польща, тому не мав можливості звернутися до митного органу із письмовою заявою, про те що транспортний засіб перебуває на СТО через технічні несправності, які унеможливили його пересування, адже перебуваючи у лікарні в іншій країні, не мав: доступу до необхідної інформації, зокрема про адресу та засоби зв’язку Митниці, можливості звернутися за такими, а також підтверджуючих документів про такі обставини, оскільки такі видаються лише після виписки особи.

Вищезазначена інформаційна картка, що підтверджувала стаціонарне лікування Позивача в період з 08.10.2015 р. по 10.10.2015 р., а також додаткові усні пояснення з цього приводу, були надані Позивачем працівникам митниці при перетині кордону 01.11.2015 р., при виїзді з території Польщі на територію України, однак через те, що документ складений польською мовою, і не мав перекладу на українську, не був взятий працівниками митниці до уваги.

Частиною 1ст. 460 Митного кодексу України передбачено, що вчинення порушень митних правил, передбачених частиною 3 статті 469, статтею 470, частиною 3 статті 478, статтею 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, а також допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, якщо такі помилки не допускаються систематично (ст.268 цього кодексу), не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.

Отже, дана норма чітко визначає умови звільнення особи від відповідальності за перелічені порушення митних правил, якими є: аварія, дія обставин непереборної сили або протиправні дії третіх осіб, що підтверджується відповідними документами.

В свою чергу, визначення понять «обставини непереборної сили» та «аварія» закріплено п.2 Розділу 8 Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого  Наказом МінФін України від 31.05.12 р. № 657 (далі-Порядок №657), відповідно до якого обов’язковою ознакою обставин непереборної сили є надзвичайність та невідворотність. У цьому розділі терміни вживаються в такому значенні:

аварія – небезпечна подія техногенного характеру, у зв’язку з якою товари, транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, були пошкоджені (зіпсовані, знищені, втрачені тощо) або потребували певного часу для відновлення можливості їх переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи;

документальне підтвердження – надання митному органу відповідних документів, що підтверджують факт аварії чи дії обставин непереборної сили;

обставини непереборної сили – надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов’язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події;

факт аварії чи дії обставин непереборної сили – часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.

Відповідно до п.3 Розділу 8 Порядку №657 залежно від характеру аварії чи обставин непереборної сили документи, що підтверджують їх наявність і тривалість дії, можуть видаватися державними органами, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, іншими спеціально вповноваженими на це державними органами, а також уповноваженими на це підприємствами, установами та організаціями відповідно до їх компетенції.

Пунктом 5 Розділу 8 Порядку №657 встановлено, що якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.

З аналізу зазначених вище норм вбачається, що законодавством чітко визначено умови можливості не включення до строків транзитного перевезення часу дії обставин непереборної сили чи аварії та/або ліквідації їх наслідків: документальне підтвердження факту аварії або дії обставин непереборної сили; вчасне (до закінчення встановленого строку транзитного перевезення) письмове інформування перевізником найближчого митного органу про обставини події.

З аналізу зазначених вище норм вбачається, що законодавством чітко визначено можливість не включення до строків транзитного перевезення часу дії обставин непереборної сили, за умови документального підтвердження факту дії обставин непереборної сили.

Отже, строки транзитного перевезення транспортного засобу та письмового повідомлення Відповідача про ці обставини, були порушені без наявності умислу Позивача, а в наслідок непереборної сили.

При вирішенні даної судовою справи просимо звернути увагу на судову практику в аналогічних справах, зокрема, Львівський апеляційний адміністративний суд своєю постановою від 01 грудня 2015 року по Справі № 876/7663/15 скасував рішення суду 1-ї інстанції через те, що: «дії позивача не були спрямовані на досягнення мети у вигляді неправомірного перевищення строку доставки транспортного засобу що перебуває під митним контролем, а тому вірним є висновок суду першої інстанції, що оскаржувана Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності позивача за ч.2 ст 470 МКУ і накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400,00грн, є протиправною та підлягає скасуванню.» (копія постанови додається).

Таким чином, оскаржувана Постанова винесена Відповідачем без з’ясування всіх обставин, що мали значення при розгляді справи про порушення митних правил, зокрема, при розгляді справи працівниками Львівської митниці не були з’ясовані та доведені обставини, які б свідчили, що в діях Позивача є ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність, оскільки не перевірено належним чином чи дійсно Позивач перебував на лікуванні, а його автомобіль знаходився в ремонті, оскільки вказане спростовувалось поданими ним документами. Більше того, докази Позивача вказують, що його перебування на лікуванні а його автомобіля на ремонту є належним чином підтвердженим, а відтак в силу непереборних і незалежних від нього причин, Позивач не міг забезпечити вчасного перетину автомобілем державного кордону, що виключає його адміністративну відповідальність за це.

Копії матеріалів даної справи є в розпорядженні Відповідача.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 4,92,93,95,470,529,530,531,533 Митного кодексу України, ст.ст. 6, 7, 9, 70, 138, 158, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни, –

ПРОШУ

  1. Скасувати Постанову у справі про порушення митних правил №2600/20908/15 від 25.12.2015 р.про притягнення Нечипоренко Никифора Калістратовича до адміністративної відповідальності в частині накладення стягнення.

Додатки:

  1. Копія протоколу про порушення митних правил №2600/20908/15 від 01.11.215 р.
  2. Копія постанови у справі про порушення митних правил №2600/20908/15 від 25.12.2015 р.
  3. Копія клопотання позивача від 11.11.2015 р. про перенесення розгляду справи про адміністративне правопорушення на інший час, та долучення до справи копій документів про ремонт автомобіля.
  4. Копія інформаційної картки Клініки отоларингології м.Жешув № 31439/3169 від 10.10.2015 р.
  5. Копія довідки ТзОВ «Фенікс 555» №198 від 11.11.20115 р. про ремонт автомобіля.
  6. Копія акту №ОУ-198 здачі-прийняття робіт по ремонту автомобіля від 11.11.2015 р.
  7. Копія Виписки з ЄДРПОУ на ТзОВ «Фенікс 555».
  8. Копія постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 01 грудня 2015 року по Справі № 876/7663/15.
  9. Копія адміністративного позову для Відповідача.

04.01.2016 р.                                      Н.К.Нечипоренко

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
6 616 переглядів
2 комментариев
  1. Не понятно, кто такой Возняк Руслан, если заявитель – Н.К.Нечипоренко?

Comments are closed.