Що можна ввозити в Грузію

При в’їзді в Грузію, декларуванню підлягають дорогоцінні метали та каміння і вироби з них, культурні цінності, готівкові кошти на суму більше ніж 30000 тисяч грузинських ларі, або еквівалент цієї суми в іноземній валюті.

Обов’язковому декларуванню підлягають також предмети, переміщення яких через митний кордон здійснюється лише за дозвільними документами відповідних компетентних органів: зброя, боєприпаси і вибухові речовини, наркотичні і психотропні речовини, культурні цінності, друковані видання та інші носії інформації, отруйні та сильнодіючі речовини та ліки, радіоактивні матеріали, об’єкти флори і фауни, високочастотні радіоелектронні пристрої.

Від оподаткування при ввезенні громадянами на митну територію Грузії (в супроводжуваному багажі) звільняються:

  • продукти харчування для власного споживання, сумарна митна вартість яких не перевищує 500 ларі, загальною вагою до 30 кг.;
  • товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 ларі (до 3000 ларі, якщо товари ввозять повітряним шляхом), загальною вагою до 50 кг.;
  • міцні напої до 4 літрів, 200 шт. цигарок або 50 сигар.

Автомобільне пальне дозволяється ввозити безмитно лише в стандартному баку, встановленому виробником на транспортному засобі для постійного використання.

Ввезення іноземної валюти не обмежується. Декларуванню підлягають готівкові кошти на суму більше ніж 15000 тисяч грузинських ларі або еквівалент цієї суми в іноземній валюті. Вивезення раніше ввезеної іноземної валюти дозволяється протягом року з дати її ввезення.

Вивезення в території Грузії предметів історико-культурного значення заборонене. Для переміщення відповідних предметів через митний кордон Грузії необхідно мати дозвіл Міністерства культури Грузії.

Пам’ятайте, що внесення невірних даних до митної декларації та переміщення товарів через кордон з порушенням законодавства є злочином, що суворо карається.

Детальну інформацію про митні правила Грузії можна отримати за телефоном гарячої лінії Міністерства фінансів Грузії (+995-32) 077 або 177, та електронною поштою [email protected].

Порядок тимчасового ввезення на територію Грузії транспортних засобів

Для управління легковим автомобілем в Грузії іноземному громадянину потрібно мати дійсні національні або міжнародні водійські права, а також документи на право володіння транспортним засобом.

При в’їзді до Грузії на легковому автомобілі жодні додаткові збори, у т.ч. за користування дорогами, не стягуються.

В той же час, в Грузії діє збір за користування автодорогами при перевезенні через територію країни транзитних вантажів. Збір поширюється на всі автотранспортні засоби, за винятком мікроавтобусів, що перевозять вантажі через територію Грузії під митним контролем. За несплату збору передбачено штраф.

При тимчасовому ввезенні на територію Грузії автомобіля, який зареєстрований за кордоном і не здійснює перевезення вантажів, в паспортному документі власника транспортного засобу проставляється спеціальна наклейка і штамп з датою в’їзду. Від цієї дати, термін передування на території Грузії автомобіля становить 90 діб. До закінчення вказаного терміну транспортний засіб має виїхати з території Грузії.

У випадку аварії або поломки транспортного засобу необхідно завчасно представити до митного органу документ з поліції або автомайстерні, в якому пояснюються причини неможливості своєчасного залишення автотранспортом території Грузії.

У випадку необхідності залишення автомобіля на території Грузії на більш тривалий період, або виїзду з Грузії без автомобіля, необхідно здійснити постановку транспортного засобу на тимчасову реєстрацію або зберігання.

Уповноваженим держорганом Грузії з питань реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів є Агентство обслуговування Міністерства внутрішніх справ Грузії (LEPL Service Agency of MIA).

В Грузії забороняється рух авто із тонованими вікнами, а також рух без пристебнутого паска безпеки. Суворо забороняється ввозити на митну територію Грузії паливо в каністрах або іншим шляхом, окрім паливного баку.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 496 переглядів