Згідно цивільного кодексу України, особа, якій виповнилося 18 років, має право здійснювати підприємницьку діяльність яка не суперечить закону. Але реалізувати своє конституційне право особа може при наявності статуса ФОП (фізична особа-піпріємець), який надається органом державної реєстрації. Здійснити цей крок майбутній піприємець повинен за місцем своєї реєстрації. Але попередні кроки включають…
Збір відповідних документів
Які документи подаються для реєстрації?
- Паспорт
- Копія ідентіфікаційного коду
- Заповнена друкованими літерами реєстраційна картка
Документи можна подати особисто, або через довірену особу, яка діє на підставі довіреності завіреної нотаріально. У разі подання документів поштою, справжність особистого підпису повинна бути також завірена нотаріусом. Електронний документ може бути поданий держреєстратору тільки при наявності електронного підпису особи.
Згідно з 18 статею,необхідно подати заяву щодо реєстрації піприємницької діяльності. Усі документи, згідно статті 15, повинні бути на українській мові.
Після реєстрації, особі-піприємцю надається виписка з Єдиного державного реєстру яка одночасно свідчить про державну реєстрацію, та про взяття на облік у органі статистики. Ця виписка також необхідна для відкриття банківського рахунку.
Вибір системи сплати податку
Існує дві системи передбачені податковим кодексом: спрощена та загальна. Спрощена або інакше за системою сплати єдиного податку потребує подання заяви у ДПІ за місцем реєстрації. Згідно податкового кодексу, пункту 298 1.1, це можна зробити особисто, поштою (рекомендований лист з повідомленням про вручення), або держреєстратору разом з карткою та усіма другими документами. У разі останнього про термін подання заяви не йдеться. Але якщо заява подається окремо у податкову, це потрібно зробити на протязі десяти календарнихднів, але не пізніше кінця місяця.
Після означених кроків треба придбати книгу обліку та витрат. Книга повинна бути прошита, а її сторінки пронумеровані. Вона також повина бути зареєстрована у податковій. Наступним кроком є виготовлення печатки (якщо ви плануєте користуватись печаткою), та відкриття банківського рахунку, котрий є запорукою стабільної та зручної праці. Останнє теж не є необхідним, але багато підприємців розраховуєтся безготівковим чином, тому використовують поточний рахунок.
Підприємницька діяльність стає все більш доступною та спрощеною. Тому все що необхідно — цецілеспрямованість, простий набір документів та папір А4 для заяви.
Юридичний помічник » Дайджест »2 529 переглядів