Бухгалтер – чесна професія?!

В кожній професії є свої плюси та мінуси. Інколи працівник може помилитись при виконанні своїх обов’язків, за що буде нести певну відповідальність. Ми розглянемо таку професію, як бухгалтер. Перш за все, хочу сказати, що не всі можуть стати бухгалтерами. Проте, чуючи багато історій, про те, як і коли, хто і де, опанував цю професію, то інколи можна задуматись над тим, що кожна людина зможе опанувати її. Зазвичай, вивчають цю професію люди, які мають певну тягу до математики.

kursy_buhgalter_img097

Отже, бухгалтер – це особа, яка займає почесне місце на підприємстві, можна сказати, що це права рука директора, яка відповідає за все, що пов’язано з цифрами, тобто за баланс підприємства, за фінансові звіти, за певні розрахунки та інше. Без бухгалтера не буде контролю і порядку на підприємстві. З фінансової сторони, можна сказати, що всі розрахунки – це відповідальність бухгалтера. Отже, людина, яка вирішила опанувати цю професію, повинна знати, що працювати у цій сфері буде не легко, що на плечах бухгалтера знаходиться велика відповідальність.

Щоб на підприємстві йшли успішно справи, на мою думку, має бути повна довіра між директором та бухгалтером, так як вони один від одного залежать, без цього нікуди. Оскільки директор залежить від бухгалтера, тому що той, в свою чергу, займається фінансовою стороною підприємства. Скільки раз ми чули (і від людей, і по телевізору), що за нечесне виконання роботи бухгалтера садять за грати, то виходячи тільки з цього факту, можна стверджувати, що це нечесна професія. Але чи тільки про дану професію можна таке почути? Ні. Кожна діяльність несе за собою наслідки, і кожна професія має свої нюанси. Багато хто буває і не винен, багато кого підставляють. Оскільки ми люди, і це притаманна нам риса.

За статистикою ця професії займає друге місце серед банківських шахраїв. Якщо бухгалтер і справді добре розуміється на своїй справі, то він може приховати доволі багато операцій від директора. Наприклад, може списувати з рахунків суму потайки від директора або, навіть, може віднести свої витрати на рахунок клієнта, або на рахунок підставної фірми. Також бухгалтери можуть маніпулювати з нарахованими відсотками на вклади клієнтів. Ще ми чули, що бухгалтери знищують свої особисті чеки, за які потім не доводиться нести відповідальність. Ще одна з афер бухгалтера – це використовувати засоби, які не застосовуються на даний момент підприємством та змінювати суми проводок.

Для того, щоб уникнути такого негативного впливу бухгалтера на підприємстві, на мою думку, потрібно влаштовувати несподівані ревізії. Потрібно обмежити доступ до кас, тому що і тут можна прокрутити аферу, через яку можна обвинуватити касира.

А директору слід розумітись в цій сфері, щоб його не обдурили, навіть, інколи самому перевіряти баланси, чеки, розрахунки. Для отримання відповідних знань існують курси бухгалтерів та курси директорів.

Хочемо навести пару прикладів з життя, які доводилось чути на таку тему. Перша буде заперечувати другу, і на прикладах ми зможемо зрозуміти, чи є дана професія чесною, чи навпаки.

В першому випадку хочемо розповісти про матір двох дітей, яка виховувала їх сама, і працювала в дитячому садочку (ви самі повинні розуміти, яка там зарплата). З часом, жінка вирішила освоїти курси бухгалтера, бо на такі мізерні кошти, які вона отримувала, прогодувати двох дітей було не реально. По закінченню цих курсів вона подала своє резюме до декількох підприємств. І що ви думаєте? Так! Її взяли працювати бухгалтером. І сьогодні вона працює в цій сфері. Минуло вже п’ять років, і за цей час у неї не було жодного проколу. Тепер вона головний бухгалтер мережі. По цій людині справді можна стверджувати, що вона чесний бухгалтер. Вона досягла таких вершин, які, на мою думку, базувались на довірі, чесності в роботі. Мало того, вона ніколи не підставляла своїх колег, як це любить робити більшість.

Друга історія полягає в тому, що бухгалтер, який десять років був правою рукою директора одного з великих підприємства, можна сказати, прямо забирав в нього кошти, грабував його. Як? Та дуже просто – роблячи махінації, переводячи певні грошові кошти на рахунок фіктивної фірми. Виявити це допоміг випадок. Бухгалтер забув вимкнути комп’ютер, перед тим як йти з роботи, а директор випадково зайшов в цей кабінет і, дивлячись на екран, зрозумів куди дівались кошти протягом десяти років. Якщо порахувати, то бухгалтер непогано наживався на даній фірмі.

Є багато історій, які висвітлюють цю професію з поганої сторони, але є випадки, які навпаки, заохочують людей вчитись на цю спеціальність. Не потрібно критично ставитись до цієї професії, оскільки ми люди всі різні, і яку б не взяли спеціальність, то скрізь трапляються різні випадки. І взагалі, це одна з найважчих професій, оскільки завжди працює твій мозок, і маленька помилка при розрахунках може привезти до великих наслідків, які негативно вплинуть на діяльність підприємства. Також, бухгалтерія виховує в тобі стриманість, уважність, тренує твої розумові здібності. Тобто це професія, яка не дає тобі відпочинку, що з однієї сторони добре, а з іншої – погано. Але це вже зовсім нова тема.

Отже, висновок можна зробити такий, що все залежить від людини. Про яку б професію не йшлось, які моральні якості людини, так вона і буде робити. На прикладі бухгалтера можу сказати, що бувають різні випадки, тому стверджувати, що це чесна професія ми не можемо. А іншим вирішувати самим. Щодо чесності, то краще бути чесним економістом, ніж обманювати людей і нести за це відповідальність. Побажання на майбутнє – краще думати наперед про наслідки, ніж піддаватись спокусі грошам, які по суті будуть вкрадені, а не зароблені вами самостійно. Тому, вибір кожен робить сам.

Алабердіна Валерія, stimul.kiev.ua

Друкувати Юридичний помічник » Дайджест »
3 481 переглядів