Скарга в Антимонопольний комітет на ціну води

Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України

79000, м. Львів, вул. Коперника, 4

 

Скаржники:

Цілінський Володимир Борисович

79493, м.Львів-Рудне, вул.___

конт.тел.____

Балич Ігор Ігорович

79493, м.Львів-Рудне, вул.____

конт.тел.____

Особа дії якої оскаржуються:

Колективне підприємство «Теребля»

Код ЄДРПОУ 20770705

Керівник Малашняк Роман Миколайович

79493, м.Львів-Рудне, вул. ____

 

СКАРГА

 

На території смт.Рудне послуги з водопостачання надає КП «Теребля». Дане підприємство є єдиним постачальником таких послуг.

Згідно з ч.1.ст. 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції» суб’єкт господарювання займає монопольне (домінуюче) становище на ринку товару, якщо:

  • на цьому ринку у нього немає жодного конкурента;
  • не зазнає значної конкуренції внаслідок обмеженості можливостей доступу інших суб’єктів господарювання щодо закупівлі сировини, матеріалів та збуту товарів, наявності бар’єрів для доступу на ринок інших суб’єктів господарювання, наявності пільг чи інших обставин.

Таким чином, КП «Теребля» – є монополістом на території селища.

Послуги КП «Теребля» складаються лише із забезпечення водопостачання. Така послуга як водовідведення не надається, оскільки в смт.Рудне відсутня центральна каналізаційна мережа.

Споживачі послуг КП «Теребля» в смт.Рудне не задоволені якістю води та водо забезпечення, через що неодноразово зверталися в дане КП з проханнями вжити можливих заходів, щодо покращення якості послуг, що надаються підприємством.

Зокрема, стурбованість викликало 3 основні питання:

  • якість води, тобто наявність в ній нітратів, що є причиною по якій вживати воду для харчового споживання не є рекомендованим, в силу можливого шкідливого впливу на здоров’я;
  • поганий рівень тиску в центральній трубі є недостатнім для повноцінного постачання води в точки відбору, що призводить до додаткових витрат мешканців на електроенергію, що витрачається насосами на підкачку води майже в кожному домоволодінні;
  • висока вартість води, яка може використовуватися виключно в технічних цілях, при поганому тиску та при цьому затратах кожного домоволодільця на електроенергію для посилення тиску води в системі будинку.

Ми просили КП надати нам роз’яснення по наступних питаннях:

  • яких заходів вживає КП «Теребля» для того, щоб налагодити постачання споживачам води належної якості;
  • коли споживачі зможуть отримувати воду, якість якої буде відповідати державним стандартам для води що використовується в споживчих цілях;
  • чому поганий рівень тиску води в центральній трубі;
  • яких заходів вживає КП «Теребля» для того, щоб покращити тиск води в центральній трубі;

однак, відповідей на наші неодноразові звернення надано не було, якість послуг не змінилася.

 

Водночас, в кінці березня 2019 року в мережі інтернет з’явилося оголошення від КП «Теребля» про підвищення вартості послуг з 01 квітня 2019 року до 18, 20 грн/м.куб. Такі ж оголошення були поширені в селищі. Жодних громадських слухань пов’язаних із підвищенням тарифу та погодження змін тарифу з органом місцевого самоврядування не відбулося.

Обґрунтувань зміни тарифу в сторону збільшення на 104% від КП «Теребля»  також надано не було.

 

Звертаємо вашу увагу, що навіть у м.Львові послуги з водопостачання коштують 10,33 грн/ м.куб, а якщо додатково ще є водовідведення, – то 15,73 м/куб, а в Києві послуги з водопостачання коштують 11,544 грн/ м.куб. При цьому – це тарифи для споживачів багатоповерхових будинків, тарифи для індивідуальних будинків є ще нижчими.

 

Змінами тарифу на водостачання КП «Теребля»  порушено  Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №390 від 30.907.2012 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2012 р. за № 1380/21692).

 

Відповідно до статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб’єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, або ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. Зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, зокрема, визнається  встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку;

 

Таким чином, надаючи послуги не належної якості, по цінам які є надто високими та необґрунтованими, КП «Теребля» зловживає монопольним становищем на ринку.

 

Просимо здійснити перевірку КП «Теребля» на предмет порушення законодавства України що входить в коло вашої компетенції, та вжити заходів щодо приведення діяльності даної особи до правового поля.

 

04.04.2019 р.                                                   В.Цілінський

 

04.04.2019 р.                                                   І.Балич

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 120 переглядів