Позбавлення субсидій у разі відсутності в деклараціях інформації про доходи від вкладів у банку

Постановою КМ України від 28 лютого 2015 року №106, яка набрала чинності 1 травня 2015 року, було внесено зміни до Положення про порядок призначення і надання населенню субсидій. Серед іншого, було встановлено: “Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії” (пункт 8 Положення).

Тобто громадяни самі декларували всі доходи та їх розміри. Також у Положенні сказано:

“Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру” (п.13).

Але постановою КМ України від 26 червня 2015 року №475 до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (п.8 абзац 2) внесено зміни, якими встановлено: “До сукупного доходу не враховуються сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, …”

Тому, якщо Ви звернулися по субсидію після набрання чинності цієї постанови (26 червня 2015 року), немає потреби вказувати такі доходи в декларації. Наявність такого доходу жодним чином не впливає на призначення субсидії і не може спричинити повернення раніше призначеної субсидії.

Щодо того, чи виплати від страхових компаній є доходом при оформленні субсидії, то відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (п.8), “Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, вищими навчальними закладами”.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 030 переглядів