Що необхідно знати громадянам України, які хочуть отримати медичну допомогу за кордоном.

 

Маючи намір їхати за кордон, щоб отримати медичні або оздоровчі послуги, пацієнти повинні бути в курсі всіх ризиків і вигод медичної допомоги в чужій країні. При виборі іноземного медичного закладу, потрібно з’ясувати наявність в такого закладу досвіду роботи із зарубіжними пацієнтами і наявність в нього відомств (підрозділів), які надають допомогу в організації лікування іноземних громадян, спеціалізацію закладу, його авторитет та наявність міжнародної акредитації. Щоб уникнути зловживання своїми правами за кордоном, слід приділяти особливу увагу, щоб отримати найбільш повну та об’єктивну інформацію про:

а) Можливість первісної консультації на території України (у тому числі іноземного лікаря), умови медичного обстеження;

б) наявність акредитованих (уповноважених) посередників;

в) етапи і тривалість лікування (в тому числі реабілітаційного);

г) ціни та форму оплати послуг (у тому числі організації переїзду, залучення перекладачів);

д) ризики планованих процедур та очікуваних результатів;

е) ліки і методи, які повинні застосовуватися;

є) лікаря і персонал, який буде брати участь у процесі лікування;

ж) умови проживання пацієнта та супроводжуючих осіб, харчування і т.д .;

з) інші основні терміни лікування, залежно від захворювання.

Перед поїздкою рекомендується ознайомитися з інформацією, про умови в’їзду та проживання для цілей лікування в чужій країні, особливо з законодавством про захист пацієнтів (споживачів), державне регулювання у сфері медичних послуг та здоров’я послуги посередницької компанії (агентів).

На сьогодні в Україні ще не створені механізми, щоб вплинути на діяльність посередників у наданні медичних послуг, тому Міністерство охорони здоров’я України рекомендує громадянам України, піклуватися про лікування, самостійно забезпечивши страховий захист за кордоном.

Також вартує звернути увагу, що відносини між пацієнтом і клінікою, і пацієнтом і посередником який забезпечує лікування за кордоном, оформляється у вигляді письмового договору (контракту), доповненого планом лікування. Пацієнтові варто залишати оригінали документів (бажано з перекладом), які стосуються не тільки його лікування, але організації і переїзду за кордоном.

Щоб правильно організувати лікувальну поїздку, Державне агентство України з туризму та курортів пропонує поради мандрівникам, які розміщені на веб-сторінках зарубіжних дипломатичних представництв України в “Visa” та на сайті Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua в розділі”Visa. Поради мандрівникам”.

При виникненні ускладнень в отриманні медичної допомоги за кордоном варто звернутися до закордонних дипломатичних установ України, щоб отримати інформацію про місцеві законів, а також з питань відносин з офіційними установами країни лікування, з метою відновлення порушених прав.

 

За даними Держтуризмкурорт.
Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
1 843 переглядів