Усунення від спадщини неприйнятного спадкоємця.

Існує перелік підстав, які дозволяють усунути особу яка є потенційним спадкоємцем від права на спадкування.

До осіб, які не мають права на спадкування належать:

  • Особи, які навмисне позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців, вчинили замах на їхнє життя. Хоча з цього права є виняток. Якщо спадкодавець знав про такі недостойні дії з боку особи, але все ж включив її в заповіт, то усунути такого спадкоємця вже неможливо.
  • Особи, які навмисне перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни, або скасувати з вигодою для себе. При цьому спадкоємець, який перешкоджав спадкодавцеві, повинен був діяти з метою одержання вигоди для себе чи для інших. Наприклад, якщо він знав про те, що є заповіт, складений на його користь, і всіляко перешкоджав його зміні.
  • Особи, які є батьками спадкодавця, яких позбавили батьківських прав відносно їх дитини, або які ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. Такі особи не будуть спадкувати після своїх дітей. Але, якщо на момент смерті дитини батьківські права все ж відновлені, то такі батьки будуть спадкувати в загальному порядку.
  • Особи, шлюб між якими визнано недійсним. Шлюб може бути визнаний недійсним, якщо: він укладений між родичами прямої лінії споріднення; один з подружжя перебуває в іншому шлюбі; укладено з недієздатною особою або особою, яка не досягла шлюбного віку; при укладенні один з подружжя приховав наявність у нього тяжкої хвороби тощо.
  • Якщо спадкоємець, який ухилявся від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. В такому випадку необхідно встановити, в чому саме полягає безпорадний стан спадкоємця і якої допомоги він потребував, чи дійсно така допомога не надавалася і з яких причин.

Вищевказаний перелік є вичерпним. Жодні інші підстави, якими б обґрунтованими вони не були, не можуть стати підставою для позбавлення права на спадщину за законом, або заповітом. Потенційним спадкоємцям слід знати, що є процедура усунення спадкоємця від спадкування. Для усунення від спадкування неприйнятного спадкоємця, слід подати позовну заяву до суду, оскільки тільки суд має право прийняти таке рішення. Наявність обставин, що свідчать про те, що спадкоємець повинен бути відсторонений від спадкування має бути обов’язково доведено належними доказами, зокрема – письмові докази та/або покази свідків.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Спадкування »
2 344 переглядів