Ветеринарно-санітарні вимоги щодо переробки та утилізації загиблих тварин і відходів, що отримують при переробці сировини тваринного походження

Трупи тварин, що надійшли на завод, відразу ж зважують, перевіряють відповідність номеру бірки на трупі і супровідному документі та реєструють його в пронумерованому і прошнурованому  та завіреному печаткою журналі.

Розтин трупів тварин проводять у сировинному відділенні заводу під наглядом лікаря ветеринарної медицини з дотриманням діючих правил.

Зняття шкір із трупів тварин, підготовка сировини до переробки і її термічна обробка проводяться в порядку, передбаченому спеціальною технологічною інструкцією з виробництва сухих кормів тваринного походження, затвердженою в установленому порядку.

Вміст кишечнику трупів тварин разом зі стічними водами з неблагополучної зони і санпропускників стерилізують гострою парою під тиском 2 атмосфери при температурі 120°С протягом 30-ти хвилин у спеціальних ємностях. При встановленні падежу тварин від сибірки, стічні води стерилізують при температурі 140°С протягом години.

Зняті шкіри, роги, копита у всіх випадках піддають дезінфекції.

На заводах (підприємствах), що виготовляють м’ясне, м’ясо-кісткове та кісткове із залишків забою та трупів тварин  та іншу продукцію тваринного походження, що містить білки жуйних тварин, повинен бути забезпечений технологічний режим, що відповідає температурі 135°С, тиску 3 атмосфери та часу обробки протягом 30-ти хвилин.

Після прийому трупів, при підозрі на сибірку лікар ветеринарної медицини заводу зобов’язаний терміново повідомити лікаря ветмедицини господарства,  офіційного лікаря ветеринарної медицини, який здійснює ветеринарно-санітарний контроль за роботою підприємства та Головного державного інспектора ветеринарної медицини району (міста). До одержання вказівок Головного державного інспектора ветеринарної медицини району (міста) прийняття  відходів та розтин і переробка трупів забороняється.

У випадках одержання позитивного результату дослідження на сибірку  методом мікроскопії, а також при підозрі на наявність сапу, сказу, емфізематозного карбункулу, ензоотичного лімфангоїту, злоякісного набряку, брадзоту, чуми великої рогатої худоби й інших гострих інфекцій, поступають відповідно з діючими інструкціями щодо профілактики та боротьби з цими небезпечними захворюваннями  (вони підлягають знищенню без розтину разом зі шкірами в трупоспалювальній печі або в спеціальному котлі для стерилізації).

Друкувати Юридичний помічник » Публікації »
2 066 переглядів