Управитель житлових будинків

З 01 липня 2016 року ЖЕКи мають бути ліквідовані, а будинки передані у приватну власність його мешканців. Виникає питання, яким чином мешканцям багатоквартирних будинків ефективно управляти спільним майном? Одним з варіантів управління є обрання співвласниками управителя, чи управляючої компанії. Для цього необхідна згода 75% власників житлових та нежитлових приміщень у будинках.

Управляюча компанія, це юридична особа, а управитель – це фізична особа-підприємець (чи просто фізична особа), що здійснює діяльність з управління житловими багатоквартирними будинками та об’єктами комерційної нерухомості.

Відносини між власниками приміщень та управителем оформляються договором. Договір з управляючою компанією буде укладатися на 1 рік, після чого співвласники, в разі незадовільного виконання управителем умов договору, зможуть обрати собі нового управителя.

Головною метою Управляючої компанії є створення сприятливих і безпечних умов проживання громадян, співвласників приміщень в багатоквартирних будинках. Мета діяльності Управляючої компанії досягається через поліпшення організації надання комунальних послуг, утримання та ремонту спільного майна громадян, власників приміщень в багатоквартирних будинках.

Детальніше, мету роботи компанії можна викласти в 4 пунктах:

  1. Забезпечення комфортного проживання мешканців багатоквартирних будинків, своєчасне і якісне виконання ремонтно-профілактичних робіт.
  2. Проведення модернізації інженерних внутрішньобудинкових комунікацій та обладнання, благоустрій прибудинкової території та місць загального користування.
  3. Зниження бюджетних витрат на утримання житла і комунального господарства, збільшення частки оплати населенням житла і комунальних послуг.
  4. Створення конкурентних умов при обслуговуванні житлового фонду.

 

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 994 переглядів