Видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Документи на новий закордонний паспорт

Для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно пройти наступну процедуру:

 1. Подати до підрозділу державної міграційної служби (так званий паспортний стіл), далі по тексту – ДМС, необхідні документи (у разі проживання за кордоном подати документи до відповідної дипломатичної установи). Документи подаються заявником особисто, або його законним представником.
 2. При оформленні паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).
 3. Перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені, та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних;
 4. Звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши паспорт громадянина України для внесення відповідної відмітки.

Необхідні документи

 1. заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява є встановленої форми, та оформлюється під час подачі документів працівником підрозділу ДМС України;
 2. платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги та бланка паспорта;
 3. платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати;
 4. паспорт громадянина України, а для особи, яка не досягла 16 років, – свідоцтво про народження (після прийняття документів повертаються одержувачеві послуги);
 5. Для оформлення другого паспорта/проїзного документа чи одночасного оформлення двох паспортів/проїзних документів громадянин додатково подає заяву, в якій обґрунтовує необхідність здійснення регулярних поїздок за кордон (наприклад: здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участь у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницька, туристична чи журналістська діяльність тощо). При одночасному оформленні двох паспортів/проїзних документів подаються дві заяви-анкети з одним примірником необхідних документів кожна.

Терміни

Заяви про оформлення паспорта розглядаються протягом не більш як 20 робочих днів з дня подання документів, за виключенням наступних випадків:

 1. При терміновому оформленні (за заявою особи) із сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги – до 7 робочих днів.
 2. Якщо поїздка пов’язана з терміновим лікуванням від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, – протягом трьох робочих днів.
 3. У разі виїзду на постійне місце проживання (еміграція) – 3 місяці.
 4. У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини – громадянина України паспорт оформляється у строк до 10 робочих днів.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років – строком на 10 років.

Підстави для відмови у видачі

Виключний перелік підстав для тимчасової відмови у видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон визначено статтею 6 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в  Україну громадян України”:

 1. обізнаність з відомостями, що становлять  державну таємницю, – до закінчення строку, встановленого Законом України “Про державну таємницю” (у разі виїзду за кордон на постійне проживання);
 2. діють  неврегульовані  аліментні,  договірні  чи інші невиконані обов’язання,  –  до  виконання  обов’язань  або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, чи забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
 3. стосовно  нього  у  порядку,  передбаченому  кримінальним процесуальним  законодавством,  застосовано  запобіжний  захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, – до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;
 4. засудження за вчинення злочину, –  до  відбуття покарання або звільнення від покарання;
 5. ухилення від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), – до виконання зобов’язань;
 6. свідоме сповіщення про себе неправдиві відомості, – до з’ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;
 7. щодо громадянина подано цивільний позов до суду, – до закінчення провадження у справі;
 8. перебування  під адміністративним наглядом органів внутрішніх справ, – до припинення нагляду.

Вартість виготовлення паспорта

 1. Держмито – 170 грн.
 2. Вартість послуг – 87,15 грн.
 3. Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг)
 4.  з електронним чіпом (біометричний паспорт) – 261 грн.
 5. без електронного чіпа – 204 грн.

При терміновому оформленні впродовж 7 робочих днів:

 1. Держмито – 340 грн. 
 2. Вартість послуг – 174,30 грн. (п. 5 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг)
 3. Вартість бланка, визначена виробником (на підставі п. 4 Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг)
 4.  з електронним чіпом (біометричний паспорт) – 261 грн.
 5. без електронного чіпа – 204 грн.

Особи, які мають право на пільги щодо сплати держмита перелічені в п.4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 р. №7-93 “Про державне мито”.

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
4 873 переглядів
1 комментарий

Comments are closed.