Ведення касових операцій приватними підприємцями в 2017 році

Приватні підприємці не зобов’язані вести касову книгу, хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти.

ДФС зазначає, що одним з основних нормативно-правових актів, що регулює порядок ведення касових операцій, проведення розрахунків, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів, є Положення №637. Його дія, зокрема, поширюється і на приватних підприємців (п. 4.8 Наказу №210)

Так, згідно з п. 3.1 Положення №637 касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток і т.п., відповідно до законодавства підтверджують факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.

Ведення касових операцій приватними підприємцями має свої особливості: приватні підприємці не зобов’язані вести касову книгу (п. 4.2 Положення № 637), хоча прибуткові та видаткові касові документи вони повинні оформляти.

Зокрема, фізичні особи – підприємці, які не є платниками ПДВ, оформляють спрощені розрахункові квитанції, відповідно до вимог пункту 1 глави V Положення № 13.

Крім того, ДФС нагадує, що відповідно до п. 296.10 ПКУ підприємці II і III груп єдиного податку (незалежно від обраного виду діяльності), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, операцій має лише комітент.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Його застосування починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і триває в наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Більше про це читайте тут >>

Тобто, прибуткові та видаткові касові документи, спрощені розрахункові квитанції оформляються фізичними особами – підприємцями (платниками єдиного податку II і III груп) з обсягом доходу протягом календарного року до 1000000 гривень.

https://dtkt.ua

 

Друкувати Юридичний помічник » Юридичним особам та ФОП »
1 897 переглядів