Банк не повертає депозит…

Сьогодні рівно місяць як закінчився термін мого депозиту. Я неодноразово зверталась до банку з проханням повернути депозит, вже 2 неділі як писала заяву з вимогою повернути кошти (посилаючись в ній на пункти договору). Заяву зареєструвала і в ній просила надати письмову відповідь про погашення депозиту. На сьогоднішній день письмової відповіді від банку ще не отримала. Частинами отримувала кошти (по 200, 300 та 500 грн вдень). А були й такі дні, що не давали нічого. Мотивуючи це тим, що система банку не “проводить” гроші! Таким чином, банк мені виплатив половину суми, а за іншу частину говорять лише обіцянками. Я мати трьох неповнолітніх дітей, ходжу в банк з малелькою дитиною на руках, а вони розводять руками. Допоможіть мені, підкажіть, що робити в даній ситуації. Ходячи в банк, в мене сильно похворіли діти…Мої знайомі радять звернутися до суду. А на це потрібен час і гроші. Порадьте будь ласка, що мені робити. Завчасно дякую за відповідь.

Відповідь юриста:

Доброго дня. В юридичній площині Ви можете звернутися до суду, НБУ та правоохоронних органів. У Вас повинні бути докази того, що Ви звертались до банку з вимогою повернути депозит – тому при поданні заяви (а писати її можна хоч кожного дня) до банку вимагайте, щоб на Вашій копії поставили штамп з вхідним номером, а також підпис, прізвище та ініціали особи, що прийняла заяву. Як показує практика, звернення до НБУ та правоохоронних органів рідко дають бажаний результат, однак це не означає, що робити цього не потрібно. Окрім того, Вам ніхто не може заборонити викликати наряд міліції прямо у відділення банку і написати заяву про злочин (щоправда, це більше психологічний тиск на начальника відділення, оскільки кримінальну справу навряд-чи порушать). Щодо звернення до суду, то можна подати позовну заяву без сплати судового збору по закону “Про захист прав споживачів”, однак не у всіх судах такий варіант проходить.
Існують також інші способи впливу: прийти з дітьми і “закотити скандал”, не йти з відділення, поки не віддадуть гроші, залучати пресу, писати депутатам. Звичайно, що ці методи виходять за межі юридичних рамок і лише Вам вирішувати що робити.

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
2 146 переглядів