Скорочення 0,5ставки

Я працюю в ДНЗ на 0,5ставки,завідувач що такої ставки нема смислу тримати бо йде скорочення і якщо утримувати великий податок попередивши за 2тижні що я до 6 березня працюю,сьогодні сказали що 10березня зберуть трудовий колектив напишуть наказ щоб працівники відказались від 0.5ставки підписами,або зних стягуватимуть з їхньой зарплати по 100грн жінки згідні підписувати а мені що робити і який запис правильний має бути у трудовій

Відповідь юриста:

Доброго дня. Підприємство (роботодавець) не може своїм наказом зобов’язати працівників відмовитись від роботи, тобто, фактично, звільнитись за власним бажанням. Так само роботодавець не може на власний розсуд утримувати не передбачені законодавством кошти з заробітної плати працівника. Трудовий колектив також не має таких повноважень. Отже, без Вашої згоди в описанному Вами випадку роботодавець може лише звільнити Вас у зв’язку зі скороченням чисельності чи штату, але для такого скорочення потрібна наявність передбачених законом підстав, а також трудовим законодавством встановлена процедура скорочення працівника (прийняття рішення про скорочення, отримання згоди профспілки, повідомлення працівника про скорочення за 2 місяці і т.д.).
При скороченні працівників у трудовій книжці вказується: “Звільнений з роботи у зв’язку зі скороченням чисельності (штату) згідно п.1 ст.40 КЗпП України”. Якщо ж Ви власноручно напишете заяву на звільнення, то будете звільнені за власним бажанням або за угодою сторін (залежно від того, що вкажете в заяві).

Друкувати Юридичний помічник » Консультація юриста »
2 005 переглядів