Заява прокурору про ухилення засудженого від відшкодування шкоди, заподіяної злочином

Прокурору Франківського району м.Львова

Марат Баши П.В.

вул. Генерала Чупринки, 85, м. Львів, 79044.

Керівнику управління Державного департаменту України

з питань виконання покарань в Львівській області

вул. Архипенка , 1, м.Львів

Заявник:    громадянин України

Нечепоренкін Петро Миколайович

м.Львів, вул.Пєнкіна,7/3а.

Відомості про засуджену особу:

Петров Любомир Миколайович

м.Львів, вул.Конюшинна,121/7.

ЗАЯВА

про ухилення засудженого від відшкодування шкоди, заподіяної злочином

Вироком судді Франківського районного суду м.Львова Панасюка П.А. у кримінальній справі № 1-585/11 від 20.12.2011 р. визнано винним громадянина України Петрова Любомира Миколайовича у скоєнні злочину, передбаченого ст. 289 ч. 2 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п’ять) років.

Суд, врахував повне визнання вини підсудним, щире каяття у скоєному злочині, визнання матеріальної шкоди в сумі 75000,00 грн., а також його зобов’язання добровільно відшкодувати завдану злочином майнову та моральну шкоду, застосував ст. 75 КК України та звільнив Петрова Любомира Миколайовича від відбування призначеного вироком суду покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 2 (Два) роки.

Статтею 75 ч. 2 КК України встановлено, що “… суд ухвалює звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки”.

Оскільки в даній кримінальній справі не було розглянуто цивільний позов на суму 75000,00 грн., що була визнана підсудним Петровим Л.М., за наслідком даної кримінальної справи, Нечепоренкіним Петром Миколайовичем було подано цивільний позов. Рішенням Апеляційного суду Львівської області по справі №1326/2-2026/11 від 23.04.2013 р. з Петрова Л.М. стягнуто на користь Нечепоренкіна Д.М. 75000,00 грн. матеріальної шкоди заподіяної злочином та 1070,00 грн. судових витрат, тобто сукупно 76070,00 грн. матеріальної шкоди заподіяної злочином.

До цього часу, засуджений Петров Л.М. не виконав, покладені вироком та рішенням суду, обов’язки: ні добровільно; ні в процесі виконавчого провадження не сплатив суму боргу, та водночас порушив ст. 382 ККУ (Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили).

Постановою державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції від 14.10.2013 року, відкрито примусове виконання за виконавчим листом №2-1346/12 від 07.10.2013 р. про стягнення з Петрова Л.М., на користь Нечепоренкіна Д.М. майнової шкоди у розмірі 76070 грн. 00 коп.

Станом на 08.05.2014 року з Петрова Л.М.  на користь Нечепоренкіна Д.М. нічого не стягнуто.

 

Стягнення з засудженого Петрова Л.М.  присуджених на мою користь грошових коштів має для мене дуже велике значення, дані грошові кошти дуже необхідні мені для сплати кредиту в ПАТ «Універсал Банк».

Петров Л.М.  маючи можливість добровільно відшкодувати завдану злочином шкоду свідомо ухиляється від виконання свого обов’язку.

Окрім того, відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання, присудженої до стягнення шкоди, у судовому порядку встановлені не були.

Умисне невиконання Петровим Л.М., покладеного на нього обов’язку відшкодувати заподіяну мені злочином шкоду, спричиняють мені додаткові фізичні та моральні страждання.

Вважаю, засуджений Петров Л.М.  свідомо не виконує покладені на нього вироком суду обов’язки щодо відшкодування завданої мені злочином шкоди, з наміром завдати мені матеріальну шкоду у зв’язку з інфляцією гривні, спричинити тривалі додаткові фізичні і душевні страждання, а також з метою принизити мою честю та гідність.

Сильні душевні страждання підсилюються тим, що вирок суду, яким було надано можливість Петрову Л.М.  до виправлення, без відбування призначеного покарання, ні яким чином не сприяє виправленню громадянина Петрова Л.М.

Вважаю, поведінка громадянина України Петрова Л.М. є протиправною.

Діяння Петрова Л.М. щодо невиконання покладених на нього вироком суду обов’язків спрямовані не тільки проти мене, але і проти авторитету судової та виконавчої влади України. Виходячи із судової практики Європейського Суду з прав людини, стосовно застосування п. 1 статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також враховуючи положення статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” – виконавче провадження визначається завершальною стадією судового провадження. Отже, ухилення від виконання вироку суду, яким на засудженого покладено обов’язки відшкодувати заподіяну злочином майнову та моральну шкоду порушує моє право на справедливий судовий розгляд у межах розумного строку судом, створеним на основі закону.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладається функція нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Враховуючи викладене, відповідно до ст. – ст. 163 – 166 Кримінально-виконавчого кодексу України, ст. 1, 3, 4, п. 4 ч. 1 ст. 5, ст. 12 Закону України “Про прокуратуру”, ст., ст. 4, 5 Закону України “Про Державну кримінально-виконавчу службу України” Закону України “Про звернення громадян”,

ПРОШУ

Прокурора Франківської районної прокуратури м.Львова при взаємодії з управлінням Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області: – вжити заходів щодо запобігання правопорушенню, усунути причини та умови, що сприяють правопорушенню, а у разі необхідності, вирішити питання про притягнення службових осіб Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції до кримінальної відповідальності за ст. 382 КК України; – притягнути громадянина України Петрова Л.М. до адміністративної відповідальності за ст. 51-1 КУпАП або до кримінальної відповідальності за ст. 382 КК України.

– внести подання до Франківського районного суду м.Львова про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого Петрова Любомира Миколайовича для відбування призначеного йому покарання.

Додатки:

  1. Вирок Франківського районного суду м.Львова.
  2. Рішення Апеляційного суду Львівської області.
  3. Копії виконавчих листів.

Заявник                                                           Д.М.Нечепоренкін

Друкувати Юридичний помічник » Фізичним особам » Життя, робота, кримінал »
2 879 переглядів